Змагання протитанкових підрозділів у районі проведення ООС

У районі проведення Операції об’єднаних сил відбулися змагання протитанкових підрозділів. Військовослужбовці долали складну виснажливу смугу перешкод, носили ящики зі снарядами, евакуювали із бронетехніки «пораненого», проходили задимлений тунель у засобах хімзахисту, повзли під колючим дротом, кидали гранати, стріляли з автоматів, протитанкових керованих ракетних комплексів та гармат. Усе це – в повному спорядженні при тридцятиградусній спеці.

Попри важкі навантаження та складні умови виконання вправ усі учасники успішно добралися до кінця смуги перешкод і добре відстрілялися по броньованих цілях в ході підсумкового етапу.

– Бойова підготовка вимагає не лише бажання, але й серйозних зусиль, вольових якостей. Тому, воїни заслужили заохочення, зокрема – матеріальне. Необхідно використовувати усі можливості, які дає держава, щоби ставати гарним військовим професіоналом було престижно. Адже професійна майстерність і добра бойова підготовка – це врятовані життя наших людей, – зазначив Олександр Сирський.

Змагання відвідав керівник Генерального штабу Збройних Сил Великої Британії сер Марк Карлтон-Сміт. Спостерігаючи, як учасники проходять смугу перешкод, він відзначив, зокрема, добре знання українськими воїнами будови довіреної зброї та упевнене володіння нею в умовах інтенсивних фізичних навантажень.

У номінаціях за різними видами озброєння перемогу вибороли воїни 30 Окремої механізованої бригади, 93 окремої механізованої бригади, та 81 окремої аеромобільної бригади. Учасники змагань отримали сертифікати за треті, другі і перші місця по дві, три і п’ять тисяч гривень відповідно.

Володимир ПАТОЛА

Фото автора