Жителів Донецької області найбільше турбують війна, відсутність роботи та дороги

Найбільше жителів Донецької області турбують бойові дії, відсутність гідної роботи і незадовільний стан доріг. Про це свідчать результати опитування, яке проводилося в рамках роботи над Стратегією розвитку регіону до 2027 року, — повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації.

Опитування проводилося в онлайн-форматі і шляхом заповнення паперових анкет протягом місяця. Всього в анкетуванні взяли участь 3800 жителів регіону, які висловили свою думку з ключових проблем Донецької області, питань якості надання послуг та пріоритетних напрямів діяльності регіональної влади.

Так, в трійку ключових проблем увійшли бойові дії, відсутність гідної роботи і незадовільний стан доріг. Відповідно, пріоритетними сферами для зосередження зусиль влади населення бачить розвиток інженерної та соціальної інфраструктури, залучення нових інвестицій, поліпшення екологічної ситуації та створення умов для самореалізації молоді.

Доступ до якісних послуг респонденти оцінили переважно на 3 бали з 5. Найгірші показники у послуг з охорони здоров’я (37% опитаних поставили їм «1») та газопостачання (30% населення оцінили їх на «1»). Найвищу оцінку отримали пожежно-рятувальні послуги — тверда «4» від 36% людей, які взяли участь в опитуванні.

Відзначається, що результати опитування щодо економічного розвитку продемонстрували традиційність поглядів населення і підтримку існуючої структури економіки. У п’ятірку лідерів увійшли вугільна галузь, металургія і машинобудування. Друге місце зайняло сільське господарство, п’яте — альтернативна енергетика.

Отримані результати будуть враховані при визначенні пріоритетних проблем, вирішення яких спрямовані завдання майбутньої Стратегії розвитку Донецької області.