За поребриком: В економіці «ДНР» — всебічний колапс

На тимчасово окупованій території Донецької області, всупереч обіцяному «керівництвом» так званої «ДНР» економічному зростанню, триває виробничий колапс. Про це повідомляють джерела в МО України.

Зокрема, незважаючи на обіцянки «керівництва республіки» запустити процес видобутку вугілля з 1 липня, на шахтах «Щегловська-Глибока», «Засядько» і «Калініна» початок відповідних робіт знову було перенесено, попередньо на місяць, а більшість працівників відправлена у безоплатні відпустки. При цьому на вугледобувному підприємстві ім. Калініна повним ходом триває робота щодо часткового демонтажу виробничого обладнання.
Окрім того, так зване «міністерство вугілля і енергетики ДНР» безапеляційно відмовило жителям Горлівки на їхнє прохання переглянути рішення щодо закриття і затоплення шахт, які перебувають у межах міста. Разом із вугільною промисловістю деградація торкнулася й чорної металургії «республіки», що в більшій мірі обумовлено затяжним процесом відновлення устаткування Донецького металургійного заводу. Відзначається, що відновлення повноцінної роботи цього підприємства пов’язане з низкою проблем, і в першу чергу — з відтоком кваліфікованих кадрів, відсутність яких не дозволяє ввести в експлуатацію другу доменну піч.
Своєї черги, транспортній системі «ДНР» нічого доброго не обіцяє критичний рівень кадрової комплектації місцевих залізничних підприємств через виїзд більшості кваліфікованих фахівців до Росії або на підконтрольну Україні територію., Найбільш критична ситуація склалася зокрема у вагонному депо «Ясинувата», яке укомплектоване лише на 15%.