Випускники! Ви потрібні Україні, а Україна потрібна вам!

День відкритих дверей — це традиційний захід, у рамках якого вступники мають змогу отримати необхідну інформацію про навчання в виші та зробити перший крок до своєї освіти.

11 травня у Донбаської державної машинобудівної академії відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Абітурієнти та їх батьки мали можливість дізнатися про факультети та напрями, за якими здійснюється підготовка в навчальних закладах, та Правила прийому. Вступники також отримують інформацію про особливості зовнішнього незалежного оцінювання у поточному навчальному році.

У рамках заходу відбулася презентація освітнього центру «Донбас-Україна», який продовжує проводити масштабну інформаційну кампанію з новою соціальною рекламою на 2019 рік.

Цього року освітній центр «Донбас-Україна» буде працювати з 3 червня по 27 вересня. Через Центр абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до вишів за спрощеною процедурою.

Надзвичайно важливим є те, що сьогодні всі прізвища з непідконтрольних територій шифруються і не передаються у відкритих джерелах. Спрощеною процедурою вступу можуть скористатися не тільки мешканці непідконтрольних територій, а й ті громадяни, які мешкають уздовж лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях.

Як наголошувалося під час презентації, нині значно збільшилася кількість абітурієнтів, які бажають вступити у виші за спрощеною процедурою.

Допомогою ОЦ «Донбас — Україна» можуть скористатися три категорії вступників:

  • абітурієнти, ЯКІ НЕ МАЮТЬ УКРАЇНСЬКОГО АТЕСТАТУ та не складали ЗНО. Такі вступники проходять державну підсумкову атестацію за спрощеною процедурою на базі ОЦ «Донбас — Україна» та отримують відповідну довідку. У довідці за всіма предметами, що є в переліку, вказується «атестовано», а за державну підсумкову атестацію виставляються дві оцінки – з предметів «Українська мова» та «Історія України». Середній бал атестату розраховується як середнє арифметичне цих двох оцінок.
    Довідка про успішне проходження річного оцінювання і ДПА є підставою для допуску абітурієнта до вступних випробувань.
  • абітурієнти, які мають документ про освіту державного зразка (атестат), але не складали ЗНО. У такому разі вступ відбувається за вступними випробуваннями, що зазначені у правилах прийому до вишів.
  • абітурієнти, які мають український атестат та відповідні сертифікати ЗНО. Вони можуть вступати до будь-якого навчального закладу України. В тому числі, незалежно від того, на який бал абітурієнт з Донбасу здав ЗНО, за ним зберігається право вступати за спрощеною процедурою.

Вступна кампанія до ВНЗ минулого навчального року показала, що активна місцева молодь бажає навчатися за місцем проживання, здобувати знання та практичні навички, а в подальшому працювати на підприємствах та в установах регіону. Відтак є вкрай важливою робота із залучення до вступу на навчання до вищих навчальних закладів області за спрощеною процедурою випускників шкіл області. У тому числі — випускників з числа учнів, які в силу об’єктивних причин не мали змоги отримати український документ про освіту державного зразка. І в першу чергу — для забезпечення економіки та соціальної сфери Донеччини фахівцями відповідного рівня. До того ж, це відкриває широкі можливості для навчання, працевлаштування і зрештою мирного життя в Україні для самих абітурієнтів з непідконтрольних територій. Усе це дозволить у майбутньому успішно реінтегрувати їх у наш правовий та соціальний простір. А це є важливим аспектом у політичному процесі відновлення єдиної України.

Пам’ятаймо, що всі українські випускники, незалежно від місця навчання, — то наші діти, діти України. Вони мають рівні права на здобуття освіти.

Віра ІЛЬЇНА