ВІЙСЬКОВА СТЕЗЯ НАБУВАЄ ПОПУЛЯРНОСТІ

Кожен десятий кандидат на укладання контракту на службу в Збройних силах України в Донецькій області – жінка. Майже кожен п’ятий контрактник Донбасу – переселенець.

Найбільше бажання проходити службу за контрактом виявляють чоловіки у віковій категорії 30-40 років. Такі факти навів Донецький обласний військовий комісар, полковник Олександр Сергєєв під час брифінгу, що відбувся днями в Антикризовому медіа-центрі Краматорська.

 У лейтенанти – за спрощеною системою!

В Україні в розпалі призовна кампанія. Додому виїжджають мобілізовані військові шостої черги, з яких певна частина повернеться до війська й служитиме далі, уклавши відповідні контракти із ЗС України. Такі ж контракти приходять укладати й інші категорії громадян. Отже, за словами Сергєєва, у військкоматах спостерігається чергове сезонне напруження.

«За підсумками третього кварталу 2016-го Донеччина перебуває в лідерах щодо відбору на контрактну службу, — наголосив обласний військовий комісар. – У регіоні виконано доведені показники приблизно на 120 відсотків. Успішним є й перебіг призовної кампанії на строкову службу».

Проблемних питань, як запевняє Олександр Сергійович, немає, адже молодь охоче іде до лав Збройних сил. Більшу частину призовників уже відправили до навчальних центрів у всіх куточках держави. По закінченню підготовки вони роз’їдуться по місцях подальшої служби. Звісно ж, варто нагадати: строковики в район АТО не потраплятимуть. Тільки підготовлений вояк може потрапити до складу сил, які проводять антитерористичні заходи. Лише тоді, коли хлопці зміцніють, наберуться знань, навичок, — вони свідомо зможуть вирішувати, продовжувати службу в якості контрактника чи ні. Керівник військкомату розраховує, що 80% строковиків у області таки залишаться в лавах професійних захисників Вітчизни.

У зв’язку з прибуттям останньої хвилі демобілізованих, військкомати  активізували роботу щодо соціального захисту таких військовослужбовців. Полковник Сергєєв закликає колишніх вояків не зволікати й звертатися до військкоматів, якщо в них є проблеми, пов’язані з реалізацією гарантованих державою пільг та преференцій.

Натепер в Україні створено доволі сприятливі стартові умови для початку військової кар’єри. І попри певний скепсис, що мав своє об’єктивне підґрунтя, останнім часом на Донеччині сталися відчутні зрушення на ринку праці, які покращили конкурентні позиції ратної служби, порівняно з іншими пропозиціями працевлаштування. Особливо приваблює громадян із вищою освітою можливість пройти нетривалі курси сержантського, старшинського складу й надалі отримати первинне офіцерське звання «молодший лейтенант», а за два роки – «лейтенант». Завдяки такій спрощеній системі люди, які мають певний життєвий та професійний досвід, не втрачають чотири чи п’ять років на здобуття військової освіти, а оперативно залучаються до контактної армійської служби. У профорієнтації на користь війська допомагають укладені між військкоматами й центрами зайнятості угоди про співпрацю.

 Жінки опановують бойові професії

Звісно, багатьох цікавить процедура призову на військову службу переселенців із тимчасово окупованих російсько-сепаратистськими силами територій. Про особливості цієї роботи в Донецькому регіоні оповів заступник очільника відділу комплектування обласного військкомату майор Андрій Глущенко.

«На підконтрольній Україні території Донеччини приходять і стають на військовий облік люди, які мають місця реєстрації в окупованих теренах, – пояснює Андрій Аркадійович. – Це відбувається шляхом поновлення обліку. Приміром, такий переселенець перебував на обліку у військовому комісаріаті Горлівки чи Макіївки, але зараз проживає, наприклад, у Краматорську чи Слов’янську. Тепер він стає до нас на тимчасовий облік і далі, по завершенню стандартних процедур оформлення, виконує свій конституційний обов’язок, захищаючи Україну. Серед строковиків та майбутніх контрактників таких осіб приблизно 20%. Хочу запевнити і журналістів, і громадян, що в нас та інших компетентних органів є належна інформаційна база, відповідно до якої ми здатні прослідкувати, була чи ні певна особа у складі незаконних збройних формувань на території ОРДЛО».

До розмови долучається заступник керівника АТО по взаємодії із громадськістю та ЗМІ полковник Сергій Жалюк.

«Кожна військова людина приймає присягу на вірність українському народові, отже бере на себе певне юридичне зобов’язання, — зазначає полковник. — Ми апріорі вважаємо, що всі, хто народилися й живуть в Україні, є її патріотами. Якщо людина не уникає призову, треба думати, що вона свідомо йде до наших Збройних сил. Із нами служить багато офіцерів і сержантів із Донеччини, які продемонстрували безліч прикладів героїзму й самопожертви».

Цікаво було довідатися, що кожен десятий кандидат на укладання контракту на службу в ЗС України в Донецькій області – це жінка. Причому не всі вони прагнуть на «легкі» вакансії зв’язківців, кухарів, діловодів, медиків, психологів чи бухгалтерів. Приміром, у Маріуполі одна пані виявила незрушне бажання вивчитися на снайпера. Більш того, вона хоче, аби її син теж став професійним снайпером!

Геннадій КАРПЮК