Відлуння зради: організаторку незаконного референдуму заочно засуджено до 5 років позбавлення волі

Вироком Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області громадянку України визнано винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, тобто у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України за попередньою змовою групою осіб.

У ході спеціального досудового розслідування, яке проводилося під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області, встановлено, що 11 травня 2014 року 37-річна мешканка м. Костянтинівки брала активну участь в організації та проведенні так названого «загального обласного референдуму» з визнання державної самостійності «ДНР».

Перебуваючи на посаді голови дільничної виборчої комісії, розташованої в приміщенні Костянтинівської загальноосвітньої школи № 15, зловмисниця координувала роботу підлеглих, видавала їм бюлетені для голосування, керувала процесом формування списків громадян.

По завершенні голосування протокол разом із заповненими бюлетенями голова комісії відвезла представникам територіальної виборчої комісії, дії яких координувалися озброєними терористами.

Суд вважає, що сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів провину жінки, яка народилася та проживала в Україні, у скоєнні злочину проти своєї держави, доведено повністю.

Оскільки обвинувачена перебуває за межами України, стосовно неї ухвалено заочний вирок —  5 років позбавлення волі.

 Прес-служба прокуратури Донецької області