Від початку року на Донеччині через необережність підірвалися 8 людей: троє загинули

Поліцейські закликають громадян дотримуватися правил безпеки та нагадують, що робити у разі виявлення вибухонебезпечного предмету.

Внаслідок поводження з бойовими припасами в Донецькій області загинули троє чоловіків. Осколкові поранення отримали 5 осіб, з них – одна жінка. Причиною вибухів у більшості випадків стала необережність самих громадян. Так, житель Нікольського району знайшов гранату, приніс додому та разом з другом вирішив її випробувати. Наслідок – травматична ампутація кисті. Нерідко такі дії завершуються непоправним. За аналогічних обставин на Різдво у Маріуполі загинули двоє молодих чоловіків.

Небезпеку становлять снаряди, міни, гранати, саморобні вибухові пристрої. Навіть набої або порох за необережності можуть спричинити загибель чи каліцтва.

Якщо ви побачили вибухонебезпечний предмет – в жодному разі не чіпайте його та не підходьте близько. Довірте цю справу фахівцям.

Що робити:

— відійти на безпечну відстань (230-250 метрів);

— повідомити поліцію або рятувальників за короткими номерами 102, 101

— попередити перехожих про небезпеку;

— дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки.

Заборонено:

— наближатися до предмету;

— пересувати його, брати в руки або розбирати;

— користуватися поряд з предметом мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

— розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

— користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню.

Пам’ятайте! Вибуховий пристрій може виглядати як іграшка, ручка або будь-який інший звичайний предмет. Тому не слід торкатися залишених на вулиці речей.

 Відділ комунікації поліції Донецької області