Верховний Головнокомандувач Збройних сил України призначив нового Командувача ОС

Під час візиту на Донеччину Петро Порошенко відвідав Часів Яр, де відбулася зустріч із офіцерським складом Збройних сил. Там чинний президент оголосив призначення нового Командувача Об’єднаних сил на Донбасі, ним став генерал-майор Олександр Сирський.

Рішення про проведення ротації керівництва операції Об’єднаних сил було ухвалено за пропозицією Міністра оборони Степана Полторака та Начальника генерального штабу Збройних Сил, Головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка. За словами Петра Порошенка, новий Командувач ОС успішно пройшов усі командні посади: від командира взводу до заступника Начальника генерального штабу — посади, яку він обіймав до призначення. Олександр Сирський брав активну участь в антитерористичній операції, був начальником штабу сектору «С», одним із головних командирів сил АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року, координував вихід українських військових з Дебальцевого, за це нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Президент також висловив подяку генерал-лейтенанту Наєву. «Дякую, Сергію Івановичу, Вам особисто та всім військовослужбовцям, які беруть участь в операції Об’єднаних сил, за мужність, рішучість і стійкість, які були виявлені при наданні відсічі російським окупантам», — зазначив Петро Порошенко. Також він зауважив що за час проведення операції Об’єднаних сил, не порушуючи Мінських домовленостей, Збройні Сили України звільнили 24 квадратних кілометра української землі, зокрема три населених пункти — хутір Вільний, Південне, Шуми.

Також Верховний Головнокомандувач присвоїв дострокові військові звання п’ятнадцятьом офіцерам та відзначив ефективну взаємодію командування Об’єднаних сил з Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією. Крім цього, Петро Порошенко нагадав, що в рамках ініціативи «Допомога Схід» до лікувальних закладів Донецької та Луганської областей лише медичного майна було передано на суму майже шість мільйонів гривень. Він зауважив також, що, окрім суто військових завдань, формат ООС передбачає проведення правоохоронних, цивільно-гуманітарних та інших комплексних проектів щодо відновлення комплексної інфраструктури та створення умов для ефективного відновлення подальшого мирного життя мешканців регіону.

Зі свого боку, Олександр Сирський відзначив, що посада Командувача ОС — це хоч і почесна, але дуже відповідальна робота. «Командувач Об’єднаних сил несе відповідальність не тільки за військових, а й за цивільних, що мешкають на території проведення Операції. Всі хороші напрацювання ми звісно збережемо, і я зроблю все, щоби з моїм приходом ситуація тільки покращувалась», — зауважив новий Командувач ОС.

Роман БАЛАБОЙКО