В умовах, наближених до реальної спецоперації

Спецпризначенці Корпусу оперативно-раптової дії пройшли комплекс вправ із силового фітнесу, стрільби після фізичного навантаження, тактичної медицини, а також розробили й провели спецоперацію із знешкодження злочинців у будівлі. Кращою стала команда відділу №4.
Змагання були організовані керівництвом КОРДу для підвищення кваліфікації бійців згідно міжнародних стандартів.
Так, матч проходив із використанням правил стрільби ISFF (International Shooting Fitness Federation — Міжнародної Федерації стрільби та силового фітнесу), алгоритму тактичної медицини С.А.B.C і роботи в зонах небезпеки. Вправи виконувалися як індивідуально, так і у команді.
Захід проводився під керуванням представників КОРДу, які в 2017 році у рамках співпраці поліції та ISFF пройшли навчання й отримали сертифікати інструкторів із вогневої підготовки за стандартами міжнародної організації.
Особливістю підготовки, що поєднує силові навантаження та стрільбу, є те, що всі вправи виконуються в умовах стресу в інтенсивному режимі та готують правоохоронців до дій у реальному житті. Спочатку бійці виконували по 30 присідань та віджимань, після чого відразу заходили на вогневий рубіж. Відстрілявшись з автомату, без відпочинку, переходили до другого етапу: планка – підняття 15-кілограмових гантелей — ураження кількох мішеней з пістолету. Все це – у повній екіпіровці та за секунди, — адже в реальній ситуації злочинець не чекатиме, поки його візьмуть на мушку.
Далі бійці продемонстрували тактику стрільби у «двійках» та навички надання першої допомоги в різних зонах небезпеки за алгоритмом С.А.B.C, розробленим для військових.
Основним завданням було проведення спецоперації зі знешкодження злочинців, які, за легендою, забарикадувалися в приміщенні. Вправа виконувалася з використанням сучасної маркерної зброї — пістолетів, які стріляють фарбою. Кожна команда самостійно розробляла план та розподіляла сили. Окремо оцінювалася робота бричера – фахівця з проникнення у приміщення.
Переможцем змагань за сумою балів стала команда відділу №4. Її заохочено правами керівництва ГУНП в Донецькій області.
Вогневу підготовку бійці Корпусу оперативно-раптової дії продовжили на полігоні, де вдосконалювали навички стрільби з різних видів зброї, зокрема протитанкового гранатомету.
Відділ комунікації поліції Донецької області