В Україні хочуть заборонити продаж енергетичних напоїв неповнолітнім

В України можуть заборонити продавати так звані енергетичні напої тим, кому не виповнилося 18 років.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків йдеться у нещодавно зареєстрованому законопроекті Верховної Ради України №10117.

На думку групи депутатів, в останні десятиріччя в світі спостерігається активне збільшення обсягу споживання енергетичних напоїв, в тому числі слабоалкогольних енергетичних напоїв, які містять кофеїн. Це своєї черги призводить занепокоєння щодо безпеки здоров’я громадян, зокрема молоді. Стрімко розвивається ринок енергетичних напоїв і в Україні, особливо після введення на законодавчому рівні окремих заборон щодо вживання алкоголю у публічних місцях. Збільшенню обсягів продажу сприяє також розвинута рекламна кампанія енергетичних напоїв, що зосереджує увагу широкого кола споживачів на переваги та корисні властивості продукту.

Метою проекту є встановлення правових засад обігу енергетичних напоїв в Україні, обмеження споживання цього продукту дітьми та молоддю. Для досягнення цієї мети пропонується законодавчо вирішити такі завдання:

— заборонити роздрібний продаж на території України енергетичних напоїв із вмістом алкоголю;

— встановити обмеження ємкості тари, що використовується для роздрібного продажу цього продукту на рівні 0,33 літра;

— обмежити рекламу енергетичних напоїв на радіо та телебаченні в період з 8.00 до 23.00; заборонити продаж енергетичних напоїв неповнолітнім, у дитячих, освітніх, медичних установах, спортивних спорудах, у місцях проведення культурно-масових заходів;

— зобов’язати виробників енергетичних напоїв вказувати на упаковці продукту та в його рекламі застереження щодо вживання енергетичних напоїв неповнолітніми, вагітними жінками, жінками, що годують груддю, особами, що страждають на серцево-судинні захворювання, захворювання ендокринної та центральної нервової системи, а також – розміщувати застереження щодо небезпеки вживання енергетичного напою у поєднанні з алкоголем.

Нагадаємо, наразі  в Україні відсутнє спеціальне правове регулювання відносин у сфері виробництва та обігу енергетичних напоїв. Зменшення ж обсягів споживання енергетичних напоїв, що передбачається внаслідок прийняття проекту Закону, дозволить знизити рівень негативного впливу цього продукту на здоров’я населення, запобігти поширенню окремих захворювань, які можуть виникнути при регулярному споживанні енергетичних напоїв.

Віра ІЛЬЇНА