В області підбили підсумки вступної кампанії 2018 року

Підсумкам вступної кампанії 2018 року для абітурієнтів з Донеччини та можливості вступу у 2019 році був присвячений прес-брифінг, що пройшов у Краматорську.

Організаторами заходу виступила Донецька облдержадміністрація сумісно з громадською організацією  « Фонд  « Відкрита  політика».

Виконавчий директор громадської організації  «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова ознайомила  журналістів із результатами вступної кампанії 2018 року. Зокрема йшлося й про результати вступу випускників з непідконтрольних Україні територій до українських університетів, коледжів та профтехучилищ.

За словами Ірини Жданової, впродовж трьох років за спрощеною процедурою освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» до вищих навчальних закладів зараховані 4317 абітурієнтів.

«З метою забезпечення рівного доступу до освіти жителів з тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей, територій уздовж «лінії розмежування» громадська організація «Фонд «Відкрита політика» проводить інформаційну кампанію. З кожним роком збільшується кількість заявок від випускників, які потрапили у складну життєву ситуацію. Адже головним завданням Фонду  є створення сприятливих умов для отримання якісної української освіти для кожного абітурієнта. Якісну освіту та краще майбутнє  отримали  1522 випускники зі Сходу України, з яких понад 1100 були зараховані на бюджетні місця до українських вишів», – зазначила Ірина Жданова.

Під час вступної кампанії Фондом спільно з МОН була запроваджена «гаряча лінія», послугами якої у 2018 році скористалися 12 тисяч осіб, з них близько 1700 зі Сходу України та з Криму.

Заступник директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Олена Макаренко повідомила, що функціонування освітніх центрів — один з напрямків реалізації державної політики. Позитивні результати прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів області свідчать про ефективну діяльність освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

«Лідерами з кількості прийнятих заяв від абітурієнтів зі Сходу є Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля, Таврійський національний            університет ім.Володимира Даля та Горлівський інститут іноземних мов, який на цей час знаходиться у Бахмуті. У період проведення вступної кампанії обласна влада сприяла вирішенню питань різних напрямів, серед яких — надання житла на період складання іспитів, організація підвозу від КПВВ  до освітніх закладів», – розповіла Олена Макаренко.

Також Фондом «Відкрита політика» у 2015 році був створений сайт dostupnaosvita.com.ua для мешканців, які постраждали від конфлікту (спільно з МОН за підтримки ЮНІСЕФ).

«На цьому сайті є необхідна інформація для абітурієнтів: це відеоуроки, дорожні карти, інструкції тощо. Реєстрація не потрібна!» — резюмувала під час брифінгу Ірина Жданова .

На прес-брифінгу були презентовані нові інформаційні продукти на 2019 рік: постери, листівки, ролики, які створені фондом спільно з МОН за підтримки ЮНІСЕФ. Також стало відомо, що Освітні Центри « Донбас» у 2019 році працюватимуть з червня по вересень.

Діана МАЛІК