«В нас не просто добросусідські стосунки, ми друзі»

Донеччину відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану.

Хоча Посол сусідньої країни побував лише в Краматорську та Слов’янську, — перший візит у Донецьку область справив на нього чутливе враження, оскільки,  як він зазначив, навіть у цих містах ще помітні наслідки війни.

Метою приїзду пана Цуркану на Донеччину було встановлення партнерських взаємин із регіоном. Під час зустрічі посла Румунії з головою облдержадміністрації Павлом Жебрівським було обговорено основні напрямки співробітництва. Зокрема йшлося про культурний обмін, процеси децентралізації та можливість інвестицій румунського бізнесу в економіку Донеччини.

Незабаром до Румунії має виїхати група дітей з Донецької області. Павло Жебрівський також запропонував згодом організувати обмін студентськими делегаціями.

Оскільки Румунія має досвід із упровадження децентралізації, очільник області має намір відправити на проходження навчання у сусідній країні керівників майбутніх об’єднаних громад. Щодо економічного партнерства, то більш детальне його обговорення має відбутися наприкінці цього року протягом економічного форуму «Відкритий Донбас», на який запрошено посла Румунії в Україні. Пан Цуркану підтвердив готовність приїхати на цей захід разом із економічним радником та більш детально ознайомитися з бізнесовим потенціалом регіону.

Говорячи про санкції проти Росії та заяви про їхнє можливе скасування з боку деяких європейських країн, пан Цуркану наголосив на двох речах: рішення у ЄС приймаються консенсусом, тому Україна може бути спокійною, бо Румунія виступає за продовження санкцій, до повного виконання Мінських угод. Посол також наголосив, що в України з Румунією вже не просто добросусідські стосунки, — пан Посол вважає Україну другом своєї країни.

Ольга МОРОЗОВА