V Форум місцевого самоврядування: Децентралізація в країні відбулась

Делегація Донецької обласної державної адміністрації на чолі з директором департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмилою Биченко на запрошення Ради Європи відвідала V Форум місцевого самоврядування, який проходив у місті Львові.

Учасниками Форуму стали близько 500 найвідоміших вітчизняних і міжнародних фахівців з питань децентралізації. Цей захід, який відбувається під патронатом Ради Європи, щорічно збирає під одним дахом урядовців, народних депутатів, міських голів, представників об’єднаних територіальних громад від Закарпаття до Донеччини.

«Україна подолала досить довгий шлях і багато зробила, аби децентралізація в країні таки відбулася, — наголосив директор Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи Даніель Попеску. — Усі європейські країни, що проходили процес децентралізації в перші роки цієї реформи, просувалися не такими швидкими кроками, як Україна.

Утім не треба шукати європейські моделі, які можна застосувати в Україні. Так не буває. Необхідно розглянути та врахувати вже існуючу передову практику місцевого самоврядування».

Упродовж двох днів у рамках Форуму були обговорені шістнадцять найактуальніших тем. Учасники заходу, які прибули до Львова з різних регіонів країни, обмінялися кращими напрацюваннями у сфері місцевого самоврядування. Передовий досвід і рекомендації учасників були покладені в основу резолюції, яка наприкінці Форуму була запропонована його учасниками на розгляд до Президента, Верховної Ради й Кабінету Міністрів України.