Україно моя вишивана

Донецька область приєдналася до акції єднання, започаткованої у Скала-Подільській територіальній громаді Тернопільської області.
На триметровому полотні хрестиком вишити усі області нашої Держави – таким є задум ініціаторів акції «Україна моя вишивана». Своєрідне соборне поле єднання українців з різних куточків нашої Батьківщини на Донеччину привіз староста села Іваньків Скала-Подільської громади Тернопільської області Василь Паламар.
Перші хрестики в контурах Донеччині вишили діти і вчителі селища Світогорівка Добропільського району. А під час роботи школярам розповіли, що акцію єднання «Україно моя вишивана» започатковали майстрині художньої вишивки Ірина Харатін і Тетяна Дяківнич. Вишивана мапа України, за їхнім задумом, має об’єднати українців з різних регіонів нашої країни, бо чим більше людей зможуть вишити хоча би один хрестик, тим сильніша енергетика акумулюється і в цьому полотні, і в наших сподіваннях.
Боки вишитої мапи прикрашатимуть яскраві квіткові орнаменти, а все полотнище буде зашите блакитними та жовтими нитками і символізуватиме державний прапор України. У правому верхньому куті майстрині вже вишили голуба в польоті, як символ і прагнення усіх українців до миру.
Цікаво, що коли мапа потрапила до майстринь з Тернопільщини, вони, порадившись, одноголосно вирішили окрім своєї області вишити півострів Крим.
«Нехай сьогодні лише на вишитті Крим синьо-жовтий, але ми віримо, що завдяки нашим думкам, енергії добра і любові, яку вкладаємо у вишиття, Крим стане українським вже в скорім часі і в реальному житті, адже думки матеріалізуються. І над ним знову замайорить державний прапор України», – переконані жінки.
Учасники АТО також взяли участь в акції. І з’ясувалося, що воїни дуже вправно володіють голкою.
«Ми віримо, що Україна буде такою квітучою, різнобарвною, єдиною і неподільною, як на цій вишитій карті. І нарешті мир та щастя запанують у кожному серці, у кожному куточку нашої держави», – заявляють учасниці патріотичної акції.
З Добропільського району мапу передали до Маріуполя.
Залишилося тільки нагадати, что акція стартувала 22 червня і триватиме цілий рік – до липня 2018 року. За цей час вишиване полотно мандруватиме Україною і кожен бажаючий зможе долучитися до цієї доброї справи і вишити свій хрестик. Після завершення акції вишита мапа повернеться до Скали-Подільської, де на постійній основі експонуватиметься в місцевому краєзнавчому музеї.

Віра ІЛЬЇНА