Україна своїх не кидає – Петро Порошенко

Напередодні Нового 2018 року відбувся обмін полоненими між Україною і незаконними формуваннями так званих «Л/ДНР». У результаті докладених зусиль були звільнені 74 українських заручники. Президент України Петро Порошенко, підкреслюючи надзвичайну важливість цієї події, зазначив: «Нічого важливішого за те, щоб повернути наших додому, немає».
Глава держави особливо подякував усім, хто доклав зусилля для того, щоб повернення українців додому відбулось: Першому віце-спікеру Верховної Ради, представнику Президента у Тристоронній контактній групі з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірині Геращенко, представникам України у Тристоронній контактній групі, працівникам Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, великій кількості волонтерів. Президент Петро Порошенко подякував Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та Президенту Франції Еммануелю Макрону за допомогу у звільненні українських заручників із полону.
«Це великий день. Він також символізує низку важливих перемог, яких ми досягли й досягнемо. Те, що ми зробили за ці три роки. Друзі, ви повертаєтеся в іншу країну: вільну, демократичну, реформовану, з твердою надією в те, що все у нас буде добре», — сказав Президент Петро Порошенко під час зустрічі звільнених з ворожого полону українських військових на летовищі в Харкові.
«Це надзвичайно важливо, бо Україна своїх не кидає», — підкреслив Петро Порошенко. За словами Президента, цим ми відрізняємось від окупанта, який таємно привозить членів угрупування «их там нет», або таємно, без пояснень змушує замовкнути близьких, дружин, батьків та змушує їх робити вигляд, що їх не має.
Петро Порошенко наголосив, що українські заручники продовжують залишатися не лише на окупованій території Донецької та Луганської областей, але і в Росії. «Українські заручники залишаються і в країні-агресорі – Російській Федерації. І ми будемо боротися за те, щоб Роман Сущенко, Олег Сенцов і решта, хто перебуває в РФ і в окупованому Криму якомога швидше були звільнені», — підкреслив Глава держави.

Глава держави висловив тверде переконання, що всі українські полонені, які знаходяться як на окупованій території, так і в Росії будуть звільнені й повернуться додому. Президент запевнив, що зробить усе від нього залежне, щоб це стало реальністю. При цьому, він також висловив впевненість у звільнені усіх окупованих українських територій, успішному запровадженні миротворчої місії ООН на Донбасі і у відродженні цього регіону.

«І хлопців повернемо, і миротворців на Донбас запросимо, і землю нашу звільнимо від ворогів, і Донбас відродимо. У мене з цього приводу немає жодного сумніву, — підкреслив Петро Порошенко. — Як Верховний Головнокомандувач, як Президент буду робити все можливе, щоб повернути кожного воїна. Сьогодні ми з вами всі маємо об’єднатися, щоб вирвати тих, хто залишився там. Ми маємо це зробити, ми маємо забезпечувати міжнародний тиск. Все зробимо для того, щоб витягти хлопців якомога швидше. Сьогодні ви тут. Нас більше. Ми сильніше. Ми переможемо».
Владислав ЛЕОШКО