«Український Донецький куркуль» — новий старт, нові пріоритети

Держава робить кроки назустріч бізнесу, особливо малому та середньому, знаючи що бізнес обов’язково відгукнеться. Грантова програма «Український донецький куркуль» набирає популярності.

Щоб налагодити діалог між бізнесом і органами влади, для розвитку підприємництва та збільшення кількості робочих місць на Донеччині затвердили новий порядок фінансування місцевих підприємців.

«Порядок використання коштів обласного бюджету, передбачених на надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва, затверджено», – повідомляє департамент економіки Донецької ОДА.

Оголошення про початок конкурсу та дедлайну подачі документів ще немає, але, як зауважили у департаменті економіки, підприємці можуть вже починати готуватися до захисту власних бізнес-планів.

Безпрецедентна програма з розвитку малого підприємництва «Український донецький куркуль» показала, що тенденція робити малий бізнес в своєму регіоні, частіше навіть в маленькому районі або місті — сильна. Бажаючі започаткувати власний бізнес можуть отримати  як грант, так і компенсацію по кредитах.

 У поточному році більшість попередніх умов участі у програмі лишилися незмінними. Нововведення з’явились лише у переліку пріоритетних напрямів діяльності учасників конкурсу.

Тож, отримати фінансування зможуть підприємці, які працюють за наступними напрямами:

—  машинобудування, виробництво машин, устаткування та готових металевих виробів;
—  виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування;
—  виробництво неметалевої мінеральної продукції;

— виробництво швейних виробів та взуття;
— вирощування сільськогосподарських культур в теплицях;
—  переробка сільськогосподарської продукції;
—  впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій;
— освоєння та розроблення високотехнологічних виробів, впровадження інноваційних технологій.

Загальний розмір фінансової підтримки остановить 500 тис. гривень. З них, 70% – кошти обласного бюджету, 30% – кошти місцевого бюджету за місцем ведення господарської діяльності / реалізації проекту.

Обов’язковою умовою участі в конкурсі є власне співфінансування підприємця в розмірі не менше 25% витрат на реалізацію проекту.

Більш детально з порядком надання фінансової допомоги підприємцям Донеччини можна ознайомитись за посиланням.

 

Віра Ільїна