Учасники «круглого столу» обговорили питання розвитку наукового та освітнього потенціалу Донбасу

У Приазовському державному технічному університеті відбувся «круглий стіл» за темою «Концепція  розвитку наукового та освітнього  потенціалу Донбасу, як передумова  його реінтеграції у складі України у межах стратегії «Україна-2030». У заході взяли участь заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха, заступник міського голови Сергій Захаров, народні депутати та освітяни.

Мета проведення «круглого столу»  полягала у тому, щоби привернути увагу на проблему відновлення інтелектуального потенціалу Донецького регіону з позицій майбутнього повернення тимчасово окупованих територій до складу України.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, Максим Стріха відзначив маріупольських вчителів, які зробили значний внесок у розвиток освіти та науки.

«За чотири роки, попри величезні втрати, попри критичну ситуацію, наука та освіта Донбасу витримала цей удар і показала, що вона здатна жити та працювати для Донецької області. Наука регіону насправді є сильною. Це доводять прекрасно реалізовані проекти», — зазначив заступник міністра.

Під час «круглого столу» ректори вишів Донеччини та Луганщини виступили зі своїми доповідями. Теми робіт стосувалися ролі міжнародного співробітництва, ролі та місця переміщених вищих закладів освіти, перспектив підготовки працівників Нацполіції у контексті реінтеграції Донбасу.

Заступник міського голови Сергій Захаров відзначив важливість проведення «круглого столу» та підкреслив, що Маріуполь розуміє, наскільки важливо розвивати науку у місті та загалом у Донецькій області.

«У Маріуполі працює вже шість вищих навчальних закладів. У місті є гідний професорський та викладацький склад. І це ми можемо побачити через успіхи нашої молоді. Маріупольці високо представляють наше місто на олімпіадах та конференціях. Все це завдяки вам, наші викладачі», — сказав Сергій Захаров.