У звільнених селищах налагоджується мирне життя

У звільнених селищах Травневе і Гладосове повністю відновлено електропостачання. Про це повідомили у прес-центрі штабу АТО, наголошуючи, що на відновлювальних роботах працювали співробітники «Донецькобленерго» і службовці ДСНС при координації групи цивільно-військового співробітництва ЗСУ.
Під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт були присутні представники спеціальної спостережної місії ОБСЄ. Отже, новорічні свята жителі прифронтових населених пунктів зустрічали при повному освітленні.
Втім, уже на другий день 2018 року проросійські бойовики вчинили обстріли з метою пошкодження систем енергопостачання в районі Травневого і Гладосового, після чого ремонтним бригадам знову довелося розпочинати відновлення електромереж.
«Електромережу до селищ провели з контрольованої Україною території ще до нового року й 28 грудня зробили перше підключення, — зазначив голова облдержадміністрації Павло Жебрівський, коментуючи ситуацію. — Але рашистським оркам, напевно, не до вподоби, що життя мешканців, які тривалий час перебували під їхньою так званою «владою», налагоджується, і 2 січня снайпери пошкодили ізоляцію й перебили дроти. Кілька днів знадобилося на те, щоб домогтися гарантій безпеки для бригади електриків. І зрештою вдалося замінити прострілене обладнання й відновити електропостачання у двох селищах. Тепер Травневе та Гладосове обходяться без генераторів».
Цими ж днями українські військові допомагали цивільному населенню у відновленні соціальної інфраструктури та приватних будинків, які були пошкоджені в результаті обстрілу з боку бойовиків.
Олена ЛЕОШКО