У Слов’янську нагородили бійців

До Дня добровольця у військовій частині 3035, розташованій у Слов’янську, відбулося вручення державних та відомчих нагород. Відзнаки отримали гвардійці батальйонів спецпризначення «Донбас», «Азов» і батальйона імені генерал-майора Сергія Кульчицького.

Серед нагороджених воїнів — учасники іловайських, дебальцевських та широкинських подій. Їх вітали заступник командувача Нацгвардії України генерал-лейтенант Микола Балан та заступник міністра МВС Вадим Троян.

Першими нагороди отримали цивільні — рідні загиблих на фронті гвардійців.

«Батько був сильним. Міг постояти за свою сім’ю і свою землю. Пішов в батальйон «Донбас», тому що дуже любив свою Батьківщину», — каже син загиблого офіцера Дениса Лошкарьова Максим.

«У Дебальцевому нас крили мінометним вогнем, ГРАД прилітав, ДРГ намагались заволодіти нашим блокпостом», — розповів офіцер з корегування вогню військової частини 3066 старший лейтенант Олег Сандул.

Після Майдану Олег Сандул брав участь у захисті від сепаратистів адміністративних установ у Херсоні. Відтак долучився до батальйону оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького.

Добровольчі підрозділи формувалися переважно навесні 2014-го. Люди вступали в них за покликом серця. Їх мотивація була настільки сильною, що перекривала недолік техніки, озброєння, досвіду. Добровольці, відчайдушно борючись за право української нації на свободу і самовизначення, утримали на своїх плечах державу в той складний початковий період, поки армія по крупицях відновлювалася з руїн. Про це говорили на церемонії нагородження високі гості. Звичайними, неофіційними словами розповідали про подвиги побратимів бійці.

Після завершення урочистостей на території Слов’янського полку українські захисники та почесні гості вшанували пам’ять загиблих учасників Антитерористичної операції. Для цього гвардійці поклали квіти до пам’ятних знаків та меморіалів поблизу Семенівки, на горі Карачун та біля Скорботного Хреста на місці загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького з бійцями Нацгвардії, спецпризначенцями МВС та членами екіпажу гвардійського вертольоту.

Віра ІЛЬЇНА