У Слов’янську експонується виставка «Газети звідусіль»

У читальному залі Центральної міської бібліотеки ім. М. Петренка десятого травня розпочала роботу виставка «Газети звідусіль».

Така досить нетривіальна бібліотечна експозиція триватиме місяць, з 10 травня по 10 червня, і приурочена вона до Дня журналіста, що відзначається в Україні щорічно шостого числа першого місяця літа. Загалом виставка експонується двічі на рік, як було зазначено вище, з нагоди Дня журналіста, та восени з нагоди Дня міста Слов’янськ.

Організатором уже традиційного заходу «Газети звідусіль» виступила Слов’янська первинна журналістська організація, а метою виставки є ознайомлення відвідувачів із періодичними виданнями різних куточків планети. Також на виставці «Газети звідусіль» були продемонстровані й періодичні видання нашої держави. Це примірники газет та журналів із Києва, Полтави, Одеси, Вінниці, Івано-Франківська, Ужгорода, Львова, Житомира, Дніпра, Запоріжжя, Сум, Харкова, Черкас, Краматорська, Слов’янська. Безумовно, виставка видань налаштовує на перегляд і діалог стосовно дизайну, фотознімків, малюнків та, звичайно, їх тематики.

Упорядкував виставку ветеран журналістики, очільник клубу культури та духовності «Слов’янські вечорниці» Василь Чорнобровий. «Кожна газета має свою самобутність, — сказав він. — Є, наприклад в нашій експозиції газета з Одеської області болгарською мовою, є й грецькою, іншомовні газети зустрічаються також і у нас на Донеччині. Загалом, на виставці представлені видання майже всіх міст та районів Донецької області. Також цього року чимало газет і журналів наші земляки зібрали та привезли із таких країн, як Іспанія, Італія, Ізраїль, Німеччина, Грузія, Словаччина, Польща, Франція, Чехія, Велика Британія, Португалія тощо».

На відкриття виставки серед інших завітав заступник Слов’янського міського голови  Юрій Підлісний. Він підкреслив важливість проведення таких заходів, а також значущість у наші дні доступу до багатьох газет, видань, точок зору і поглядів. Адже газета — це жива історія, яку пишемо й ми. Також присутні на експозиції говорили про незгасну важливість газети навіть у сучасному, цифровому світі та ділилися захватом від виставки.

Після завершення роботи виставки «Газети звідусіль» екземпляри газет і журналів, а це понад двохсот примірників, передадуть до наукової бібліотеки Донбаського державного педагогічного університету.

Роман БАЛАБОЙКО