У Слов’янську врочисто нагородили переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»

У Центрі культури і довкілля м.Слов’янська відбулось урочисте нагородження переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» (по Донецькій області). З 2007 року його організаторами незмінно виступають Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».
Проведення цього конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця вже третій рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік – Луганська облдержадміністрація, і цього року вперше свою підтримку конкурсу надають Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада.
Головна мета творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.
Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: фотографії, малюнки, поетичні і прозові твори, вироби з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки.
Цього року на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» надійшло близько 1150 творчих робіт з трьох областей України – Харківської, Донецької і Луганської, через які тече наш Сіверський Донець. Найбільша кількість робіт – близько 700 – надано з Донецької області. Це утричі більше, ніж торік.
Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По кожній з трьох областей _ Харьківській, Донецькій та Луганській – визначені по 36 переможців. Протокол комісії з оцінювання можна побачити на сайті Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у розділі «Анонси подій»: http://www.sdbuvr.slav.dn.ua/UA/anons.htm
Під час урочистого нагородження у Слов’янську 36 учасників від Донецької області отримали почесні дипломи переможців конкурсу за І, ІІ, ІІІ призові місця у шести номінаціях та флеш-карти із символікою конкурсу, а також книги про заповідник «Кам’яні могили» в якості подарунка від департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Окрема категорія учасників була нагороджена спеціальними дипломами з відзнакою та отримала призи від добрих друзів конкурсу. Завдяки спонсорській підтримці почесні відзнаки та пам’ятні подарунки отримали понад 200 дітей, з них троє наймолодших учасників конкурсу – 4 і 5 років.
Організатори ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» щиро вдячні за допомогу й підтримку, а також внесок у призовий фонд для призерів та переможців:
— Донецькій обласній державній адміністрації,
— Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації,
— Регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик»;
— Регіональному ландшафтному парку «Краматорський»;
— Виробничому об’єднанню «Конті»,
— Слов’янській кондитерській фабриці «Валенсія»,
— Приватному підприємству «Славянский источник»,
— Кінно-спортивному клубу «Аллюр»,
— Магазину для дітей «Балу»,
— Сімейному консультаційному центру «Юла»,
— Краматорській міській громадській організації «Фонд розвитку громади»,
— Центру культури і довкілля м. Слов’янська (за надану допомогу в організації виставки творчих робіт учасників конкурсу та урочистої церемонії нагородження переможців і призерів);
— фотохудожнику Петру Чередніченку (за фотозйомку етапів конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця),
— студії «Радіожурналіст» Центру позашкільної роботи м. Краматорська (за озвучування поетичних і прозових творів переможців конкурсу),
— всім членам експертної комісії з оцінювання конкурсних робіт, а також усім небайдужим до долі головної водної артерії Сходу України – річки Сіверський Донець.
Подарунком для гостей свята були виступи творчих колективів Слов’янська – вокального колективу «Орфей» народної вокальної студії «Сольвейг» Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська (керівник: Інна Куриленко), ансамблю спортивного бального танцю «Вдохновение» (керівник: Марія Литвинова), зразкового театру пісні «Фейєрверк» (керівник: Олена Рєзнік), театрального класу Слов’янської школи мистецтв (керівник: Марина Шевельова).
Ізюмінкою цього року стала пісня «Розмалюємо світ у свої кольори», присвячена саме творчому конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», слова до якої створила слов’янська поетеса Любов Мєженіна, музика й аранжування – Інни та Олександра Куриленко. Під час церемонії нагородження учасників від Донецької області ця пісня, що стала своєрідним гімном конкурсу, вперше прозвучала зі сцени Центру культури і довкілля м. Слов’янська у виконанні вокального колективу «Орфей» народної вокальної студії «Сольвейг» Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська (керівник: Інна Куриленко).
Окремо було відзначено юну художницю з м. Часів Яр, вихованку гуртка «Юний біолог» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру (керівник гуртка: Трубеко Т.А.), чий малюнок став символом цьогорічного конкурсу.
Виставка творчих робіт конкурсантів з Донецькій області працюватиме у виставкових залах Центру культури і довкілля м. Слов’янська до 2 листопада. Вхід вільний для всіх охочих побачити Сіверський Донець – очима молоді.
Примітка: Урочисте нагородження переможців та призерів по Луганській області відбудеться 14 листопада об 11:00 в Лисичанському центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю (вул. Юнацька, 78), а по Харківській області – 22 листопада о 12:00 в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (вул. Сумська, 25).
Прес-служба Сіверсько-Донецького БУВР