У сільських громадах Донеччини зводять нові медичні заклади

Амбулаторії загальної практики та сімейної медицини почали зводити в Іллінівській сільській громаді. Гроші на нові заклади були виділені з державного бюджету.

На сьогодні за ініціативи Президента України спорудження сільських амбулаторій відбувається по всій країні. Загалом схвалено до фінансування 517 проектів будівництва нових амбулаторій на суму 2,9 млрд гривень. Також комісія Мінрегіонбуду погодила пропозиції щодо закупівлі 497 службових автівок для медиків, які працюватимуть у нових амбулаторіях.

У Донецькій області до першого пулу потрапив 21 об’єкт будівництва амбулаторій у сільській місцевості. Серед об’єднаних територіальних громад перші амбулаторії з’являться в селах чотирьох сільських ОТГ.

В Олександрівській селищній ОТГ амбулаторію збудують у селі Михайлівка. У Черкаській селищній ОТГ – у селі Прелесне, у Соледарській міській ОТГ – у селі Никифорівка. Дві амбулаторії мають відкрити в Іллінівській сільській ОТГ. Нові об’єкти з’являться в самій Іллінівці та в селі Клебан Бик.

«З державного бюджету виділили 9 млн гривень, ще 1 млн гривень склало співфінансування з бюджету громади – така була умова будівництва амбулаторій», — розповів Іллінівський сільський голова Володимир Маринич.

Хоча в обох селах амбулаторії працюють, проте зручностей для роботи медиків та приймання пацієнтів немає: в Іллінівській амбулаторії прохолодно, у Клебан Бику — приміщення надто старе.

«Сьогодні існують нові підходи, не хочеться ставити нове обладнання в старе приміщення», — зазначає Володимир Маринич.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах будуть оснащені всім необхідним обладнанням, автомобілями та швидкісним Інтернет-зв’язком для впровадження телемедичних послуг. Лікарі зможуть у режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта.

Очікується, що вже навесні нові амбулаторії будуть готові приймати пацієнтів.

Віра ІЛЬЇНА