У провадженнях ДБР найбільше фігурують представники правоохоронних органів та військові

Із майже двох тисяч проваджень, розслідуваних Державного бюро розслідувань у перше півріччя роботи, близько половини стосуються кримінальних правопорушень, скоєних представниками правоохоронних органів. Про це йшлося на брифінгу керівництва ТУ ДБР у місті Краматорську.

«Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську, відпрацювало перше півріччя 2019 року, тобто можна підбивати підсумки та поінформувати громадськість про здобутки, отримані результати, плани на майбутнє», — так почав свій звіт директор теруправління ДБР Артем Матвєєв.

Він нагадав, що ТУ ДБР, розташоване в м. Краматорську, поширює свою діяльність на Донецьку та Луганську області, працює в районі проведення операції Об’єднаних сил, на лінії розмежування із тимчасово окупованими територіями цих областей.

На теперішній час в Краматорському теруправлінні працює 32 слідчих, у 28 з них вже завершився шестимісячний випробувальний термін, для всіх позитивно. Ще 4 слідчих були призначені на посади навесні 2019 року, в них випробувальні строки тривають.

В першому півріччі слідчими здійснювалося досудове розслідування у 1970 кримінальних провадженнях, при цьому з них 842 були розпочаті безпосередньо слідчими ДБР за результатами розгляду ухвал слідчих суддів, заяв громадян, матеріалів правоохоронних та контролюючих органів. Середнє навантаження на одного слідчого по Територіальному управлінню складає 31 кримінальне провадження, однак по Третьому слідчому відділу, який розслідує військові злочини, навантаження складає 47 кримінальних проваджень на одного слідчого.

Завершене досудове розслідування у 664 кримінальних провадженнях, з яких 337, тобто більше половини,  спрямовано до суду з обвинувальними актами, що є одним із найкращих показників по державі.

Слідчі Територіального управління перш за все доклали максимум зусиль та спрямували до суду обвинувальні акти про актуальні корупційні правопорушення, скоєні першими керівниками міських та районних відділів деяких правоохоронних органів Донецької та Луганської областей, намагаючись уникнути дріб’язковості у своїй діяльності. Найбільша сума неправомірної вигоди по спрямованому до суду обвинувальному акту  складає 200 тисяч гривень. По незакінченім кримінальним провадженням з оголошеними підозрами найбільша сума неправомірної вигоди визначена в розмірі понад 600 тисяч гривень.

Не менше уваги слідчими приділяється розслідуванню кримінальних проваджень щодо перевищення влади, побиття, катування, скоєних правоохоронцями під час виконання своїх службових повноважень. Кримінальних проваджень цієї категорії перебувало в провадженні слідчих в першому півріччі 194, із яких 2 спрямовані до суду з обвинувальним актами.

Із проблемних питань, що постають в діяльності  Краматорського Територіального управління ДБР Артем Матвєєв відмітив значне навантаження на слідчих, адже на сьогодні ще 14 посад слідчих залишаються вакантними. Наразі в Державному бюро розслідувань проходить черговий етап конкурсу  на посади слідчих територіальних управлінь ДБР. «З прибуттям нових спеціалістів,  які успішно подолають всі етапи конкурсного відбору та будуть рекомендовані конкурсною комісією, ми зможемо врегулювати навантаження на слідчих, та матимемо достатньо часу, щоб приділити ще більшу увагу кожному кримінальному провадженню», — сподівається очільник теруправління.

До того ж, у травні Верховна Рада усунула недолік в тексті Закону про ДБР, і тепер в ДБР буде формувати власні оперативні підрозділи, що дозволить значно покращити роботу слідства.

«Можу вас завірити, що Територіальне управління і надалі буде приймати відповідно до покладених на нього обов’язків всі належні заходи до виконання своїх функцій та  задач  по якісному, неупередженому та об’єктивному проведенню досудового розслідування у кримінальних провадженнях відповідно до Закону», — сказав на завершення брифінгу Артем Матвєєв.