У ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗМІНИ ЩОДО ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

У зв’язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 788 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад надала коментар щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених пенсіонерів.

«Виплата пенсії пенсіонерам — внутрішньо переміщеним особам здійснюється своєчасно та в повному обсязі, — зазначила Наталія Рад. — Передбачені постановою зміни суттєво не впливають на  порядок пенсійного забезпечення ВПО, що здійснюється на підставі Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших нормативно-правових актів.

Пенсійні виплати внутрішньо переміщеним пенсіонерам будуть і надалі здійснюватись за умови дотримання означеною категорією отримувачів вимог, що передбачені для внутрішньо переміщених осіб».

Постановою передбачено внесення змін до порядку обміну даними між органами соцзахисту на підставі відомостей, що містяться в Єдиній  інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Суми пенсій, які не виплачено за період до місяця їх відновлення, подовжуватимуть обліковуватись в органі, що здійснює пенсійні виплати та виплачуватимуться на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Наталія Рад також розповіла, що для більшої зручності мешканців населених пунктів області та наближення до них послуг із пенсійного забезпечення є можливості їх отримання не тільки безпосередньо в приміщеннях управлінь. Сьогодні  громадяни можуть отримати означені послуги і через віддалені робочі місця спеціалістів в агентських пунктах, через інтерактивні місця засобами скайп-зв’язку, пересувні соціальні мобільні офіси органів місцевої влади, а також через веб-портал Пенсійного фонду України.

Начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надала відповіді й на низку інших питань стосовно пенсійного забезпечення пенсіонерів регіону.

Нагадаємо, сьогодні на обліку в органах Фонду області перебувають 1,2 млн пенсіонерів, з яких пенсіонери-переселенці складають 523,6 тис. осіб.