У міжнародному оперному проекті виступила співачка з Донеччини

Амбіційний театральний проект — опера Моцарта «Дон Жуан» об’єднав зусилля українськіх та європейських творців. Серед солістів опери – співачка з Краматорська.

У Сєвєродонецьку, у рамках оперного проекту «Музику чути крізь стіни»,  глядачам на початку серпня презентували оперу Моцарта «Дон Жуан». Проект об’єднав понад 100 митців. Поряд  із українськими, до постановки залучені артисти й музиканти з іще п’яти країн — Німеччини, Латвії, Польщі, Білорусі, Вірменії. Понад сто осіб; але, взагалі-то, навколо цього дійства об’єдналися тисячі людей. Протягом творчого процесу кожен з них відчув ту силу, яку дає участь у міжкультурному багатомовному проекті, мета якого — зруйнувати ментальні та будь-які інші бар’єри, що існують у суспільстві.

Консул Німеччини Вольфганг  Мьоссінгер, який узяв участь у презентації, зазначив, що сама назва проекту «Музику чути крізь стіни» означає, що музику чути і по той бік лінії розмежування.

«Ця програма існує з 2014 року. Тоді на її реалізацію було виділено 16 млн євро. У фіналі конкурсного відбору взяли участь 469 проектів, розроблених учасникам Східного партнерства з України, Вірменії, Білорусі, Азербайджана, Грузії, Молдови й Росії. Те, що музичний проект отримав підтримку, говорить про його високу якість».

Музика Вольфганга Амадея Моцарта насправді нікого не може залишити байдужим, адже в неї дивовижна властивість — об’єднувати людей.

Постановником  «Дон Жуана» є режисер з Німеччини Торстен Келле, який здійснив більш ніж 30 постановок у Берлінській державній опері, працював у театрах Мюнхена, Мілана, Мадрида, Барселони, Брюсселя та інших країн.

Керівник проекту Петер Шварц зазначив, що нічого схожого у Сєвєродонецьку не тільки не відбувалося, але навіть і не очікувалося, тим паче нині, коли за три десятки кілометрів, на лінії розмежування, як і раніше, стріляють. І тим важливішим є цей проект для мешканців українського Донбасу.

Події вистави перенесені в наш час. Є безліч запитань, які щоденно ставить перед нами життя, і не менше варіантів відповідей на ці запитання. Все, врешті, зводиться до вибору, і кожен з нас вільний обирати свій варіант відповіді. Саме такі ідеї вкладала творча група в нову концепцію «Дон Жуана».

В опері у складі солістів  роль Церліни виконує молода зірка Донеччини – Ксенія Ярова. П’ять років тому Ксения отримала Гран-прі Всеукраїнського фестивалю мистецтва академічного співу «Українське бельканто-2013» й запрошення професійно навчатися вокалу в престижному закладі. Це за неї вболівали донеччани на «Х-Факторі» та у програмі «Караоке на Майдані». Дівчина зараз навчається в Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського. Чарівна співачка з Донеччини  майстерно поєднує класику й традиції українського народу. Своєю щирістю Ксенія Ярова стрімко завойовує серця глядачів.  Можна з упевненістю сказати, що молоді таланти Донеччини готові до зміцнення творчого  іміджу нашого краю.

Віра ІЛЬЇНА