У Мангуші обговорюють формат об’єднання

65- кілометрова пляжна зона – важливий ресурс Мангушської громади. Після того, як Крим зазнав окупації, мешканці Донецької області більше їдуть відпочивати на Азовське узбережжя.

Район готовий співпрацювати з Маріуполем за всіма спільними напрямками та потребами, але для цього не потрібно розривати цілісність району та забирати Бердянське та Покровське до складу Маріупольської ОТГ, — у цьому впевнені прихильники великої Мангушської громади.

Річ у тому, що за останніми змінами до Перспективного плану формування територіальних громад Донецької області, які були затверджені рішенням Кабміну в листопаді минулого року, південну частину регіону частково «перекроїли»: змінився склад потенційної Маріупольської ОТГ, до якої пропонується приєднати територію Бердянської та Покровської сільських рад.  Наразі вони перебувають у складі Мангушського району. І якщо раніше пропонували утворити єдину на весь район об’єднану громаду, то відтепер її склад змінили.

«Район буде сильним та самодостатнім, якщо він залишиться єдиним, у громаду якого будуть входити всі існуючі сьогодні сільські та селищні ради», — наголосив голова Мангушської РДА Дмитро Черниця.

Щоправда, існують суттєві проблеми з логістикою,  бо в Мангушський район складно добиратись: аеропорту нема, залізницею довго, стан автошляхів залишає бажати кращого. А відтак, транспортний хаб для Мангушського району потрібен більше, ніж самому Маріуполю.

Тому в Мангуші підтримують наміри Маріуполя будувати логістичний хаб на територіях Покровської сільської ради, поруч з аеропортом облаштовувати автовокзал та заводити залізницю. Проте заради цього Мангушський район не готовий ділитися територіями, а хоче утворювати єдину на весь район об’єднану громаду, куди увійдуть вісім сільських рад.

За словами Дмитра Черниці, у районі декілька стратегічних напрямків для розвитку: туризм на узбережжі, сільське господарство та IT-кластер. Уже цього року планується номінувати Урзуфський пляж на здобуття міжнародної нагороди «Блакитний прапор», якою понад 30 років відзначаються ті пляжі та причали, де вода відповідає високим стандартам якості та придатна для безпечного купання.

Що стосується розвитку IT-кластеру, то в Мангушському районі готові зацікавити  школярів робототехнікою. На травень цього року в Мангуші заплановане проведення  районної конференції з робототехніки. Треба спрямувати дитячі захоплення комп’ютерною технікою  на розвиток технологій. Не всі випускники поїдуть до великих міст, хтось залишиться вдома й буде корисним з такими знаннями, упевнений Дмитро Черниця. З часом тут мають намір створити власну «Силіконову долину» й залучати айтішників з інших регіонів.

Для роз’яснення методики створення спроможних громад, концепції реформування місцевого самоврядування та територіального устрою влади в Україні та з метою активізації  створення ОТГ до Мангушського району були запрошені експерти Програми «U-LEAD з Європою» та команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Спілкування пройшло у дружній атмосфері, його учасники шукали обґрунтовані переваги та недоліки того чи іншого формату створення об’єднаної громади.

Віра ІЛЬЇНА