У Краматорську знайшли поховання, ймовірно, часів минулої війни

Під час підготовчих робіт із встановлення монументу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС будівельники виявили незвичайну знахідку – ймовірно, людські останки часів Другої світової війни.

Нещодавно у старій частині міста, де знаходиться закладний камінь, нарешті розпочались роботи з встановлення майбутнього пам’ятника чорнобильцям. Кошти на це за ініціативи міського голови Андрія Панкова та підтримці депутатського корпусу були виділені із місцевого бюджету.

Під час демонтажу та підготовчих робіт з облаштування фундаменту робочі знайшли частини кісток. Як повідомили співробітники Музею історії Краматорської міської ради, найімовірніше, це кістки загиблих у Другій світовій війні німецьких солдатів. В ті часи саме тут знаходилося кладовище для загиблих біля їх військового шпиталю. У 2010 році у Краматорську вже проводилися роботи з ексгумації — тоді було знайдено та перепоховано 49 осіб, а роботи були зупинені саме біля закладного каменю.

На даний час на місці працюють співробітники поліції, які зафіксували даний факт та вилучили кістки. Про незвичайну знахідку вже поінформовано спеціалістів-археологів. У Краматорську очікують на прибуття експертної групи, яка обстежить котлован на наявність інших залишків. Після цього роботи з встановлення меморіалу будуть продовжені.

Віра Ільїна