У Краматорську відкриють медичну установу інтенсивного лікування

Медична установа інтенсивного лікування з’явиться в Краматорську в межах створеного тут госпітального округу. Про це йшлося на засіданні  дорадчої групи Донецької області з підтримки реформи охорони здоров’я. Захід проходив у Краматорську за участю фахівців Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.

Учасники зустрічі обговорювали питання розробки планів госпітальних округів, безперервного професійного розвитку лікарів у рамках чинного законодавства, проблеми фінансування, контролю та юридичні аспекти.

Як поінформувала заступник начальника відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я і забезпечення лікарськими засобами Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Марина Корнєєва, розпорядженням Кабміну від 27 грудня 2017 року Донецької області було затверджено 6 госпітальних округів, в тому числі й Краматорський госпітальний округ. До нього увійшли Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Торецьк, Костянтинівський та Олександрівський райони, Шахівська та Андріївська ОТГ.

Впродовж цього часу були сформовані госпітальні ради округів за участю представників всіх без винятку громад, що входять в округи. Раду Краматорського госпітального округу очолив заступник міського голови Юрій Люлька, а заступниками стали начальник міськздороввідділу Краматорська Валерія Мельник і начальник міськздороввідділу Дружківки Олена Деснова.

За словами Марини Корнєєвої, створення госпітальних округів відбувається у рамках медичної реформи. Суть створення госпітальних округів полягає в тому, щоб кожен житель міста або району, що входить до його складу, міг отримати весь спектр медичних послуг, не виїжджаючи за межі округу. В рамках госпітального округу повинні надаватися медичні послуги від екстреної допомоги до паліативної.

«Кожен госпітальний округ складатиме свій план розвитку з урахуванням подальшої спеціалізації лікарень та визначення маршрутів пацієнтів, — наголосила заступник начальника відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я і забезпечення лікарськими засобами Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. — Проведений аналіз дозволить визначити, які саме медичні заклади потрібно посилити й які перепрофілювати. Про скорочення лікарень або закриття не йдеться. Хочу відзначити, що всі рішення госпітальних рад носять рекомендаційний характер, а затверджувати їх будуть місцеві влади.

Свою допомогу в розробці планів розвитку госпітальних округів запропонували експерти ПРООН, і ми вже почали співпрацю. Була створена робоча група зі співробітництва з ПРООН, представлений перший ситуаційний аналіз роботи, визначені проблеми в сфері медицини в нашій області, тепер чекаємо результатів аналізу діяльності лікарень від головлікарів, що допоможе в складанні планів розвитку госпітальних округів. Бажано, щоб вони були готові до кінця 2019 року».

Щодо Краматорська, то тут планується в рамках госпітального округу створити лікарню інтенсивного лікування (екстрена допомога). Це може бути лікарня інтенсивного лікування першого (120 тисяч населення і більше) або другого рівня (200 тисяч населення і більше). Крім цього, в тимчасовому адміністративному центрі області планується відкрити медзаклад планового лікування. Йдеться також про створення хоспісу в Дружківці для надання паліативної допомоги.

Міськздороввідділ Краматорська підтримує створення в місті лікарні інтенсивного лікування. «Я однозначно за створення в місті лікарні інтенсивного лікування, вона обов’язково повинна бути, — сказала начальник міськздороввідділу Краматорська Валерія Мельник. – Але водночас ми хочемо, щоб в місті була і лікарня планового лікування — не їхати ж нашим жителям для того, щоб зробити планову операцію, в інше місто? Отже, в рамках розробки плану розвитку госпітального округу ми хочемо зберегти і розвивати всі наші медичні установи. А якщо буде потрібно, то і відстоювати їх».

Олена ФІРСОВА