У  КРАМАТОРСЬКУ  ВІДБУВСЯ  «КРУГЛИЙ СТІЛ» ІЗ ПИТАНЬ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

У рамках Всеукраїнського тижня  громадського здоров’я відбулося засідання «круглого столу», присвячене  пріоритетним питанням  громадського здоров’я, в тому числі –  створенню та розбудові спроможності регіональних центрів громадського   здоров’я.

Ведучий Василь Гончаренко, в.о. директора ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України»,  підкреслив, наскільки актуальним є сьогодні  проведення  комплексної  реформи системи охорони здоров’я,  включаючи сферу громадського   здоров’я.

За його словами,   система громадського   здоров’я як  основа профілактичної медицини повинна передбачати    основні  заходи у сфері охорони здоров’я  й бути спрямованою на  збереження  здоров’я  населення та зниження   витрат на медичне обслуговування.

Про  епідситуацію  з ВІЛ-інфекції/СНІДу, що склалася в світі,  Україні та області, її тенденції, загрози та про зміни, яких вимагає час  для підвищення  ефективності профілактичної роботи, присутніх поінформувала лікар ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олена Берегова.

Виступ  експерта  з дитячих інфекційних захворювань  департаменту охорони здоров’я  ОДА Дмитра Яковенка був сповнений тривоги за  майбутнє наших дітей та  глибокої  впевненості у необхідності якісного навчання основам здоров’я в школах  на підставі моделей європейського зразка. Це, власне, і допоможе впровадити та проконтролювати створюваний  Центр громадського  здоров’я.

Експерт з питань  громадського   здоров’я   департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Прийменко зупинилася на актуальних питаннях  пропаганди здорового способу життя,  свідомого ставлення до власного здоров’я,  осучаснення  методів просвітницького  впливу.

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу»,  фахівець департаменту охорони здоров’я  ОДА Наталя Нікуленко  подякувала фахівцям ДУ «Донецьстамециалистоводарила оворовьяолювати створюємий кий обласний лабораторний центр МОЗ України» та іншим спеціалістам, представникам громадських організацій за небайдужу   позицію  до такого   значущого  поняття, як громадське   здоров’я, й за  особистий внесок у спільну справу. Вона  висловила  впевненість у тому, що спільними зусиллями ми досягнемо успіхів щодо зміцнення громадського здоров’я, попередження неінфекційних захворювань, а в ідеалі – збільшення тривалості  активного та працездатного віку.

          Ольга ПРИЙМЕНКО