У Краматорську триває виставка проекту «Військово-польовий арт»

Всеукраїнський культурно-мистецький проект налічує понад 300 арт-об’єктів, створених більше ніж 200 майстрами народної творчості зі всієї України. Серед них — учасники АТО, які проходили службу безпосередньо у зоні бойових дій.

Ініціатором проекту «Військово-польовий арт» та куратором виставки є віце-президент Асоціації «Україна-Франція» та сержант полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» ГУНП в м. Києві Павло Ротар.

Наразі полк «Київ» несе службу у Краматорську із забезпечення публічного порядку спільно з місцевими поліцейськими.

Незвичайний проект існує вже 41 місяць і за цей час відбулося 38 виставок у різних містах України.

Павло Ротар пояснив, що творчі роботи створені у різних техніках.

«Зіткнувшись з війною, я почав черпати з реалій військового побуту натхнення і бачити їх інакше. Збираючи зброю, використані предмети військового спорядження та побуту — ящики з-під боєприпасів, гільзи, камуфльовану тканину, тубуси від гранатометів — виникла ідея створити з них арт-об’єкти. А знайшовши художників та майстрів народно-ужиткового мистецтва, запропонував їм взяти участь у проекті», — розповів поліцейський.

Павло Ротар повторював для присутніх на виставці, що сила життя – сильніша за силу смерті. Саме це він і намагається донести до людей. Наразі проект подорожує Україною, постійно поповнюючи свою експозицію.

Дорослі та діти, які відвідали виставку, були у захваті від побаченого та не очікували, що предмети війни можуть стати витворами мистецтва.

Краматорський відділ поліції Донецької області