У краматорській школі планується ремонт: учні навчатимуться в другу зміну

До редакції звернулися батьки учнів краматорської школи №4, стурбовані ситуацією, яка склалася в них у зв’язку з ремонтом, що планується розпочати в навчальному закладі.

Батькам учителі повідомили, що учні на деякий час переходять на навчання в другу зміну, оскільки в першу зміну в школі будуть працювати будівельники.

«Ми розуміємо, що ремонт школі потрібен, але вважаємо, що він не повинен позначатися на навчальному процесі наших дітей. Перша зміна навчання дозволяє дітям активно займатися спортом, творчістю у гуртках, на заняттях позашкільної освіти. Чому ми маємо терпіти незручності?» – аргументували свою позицію батьки учнів.

На всі питання відповіла на батьківських зборах директор ЗОШ №4 Ірина Каракулова. Вона розповіла, що проект ремонту включає роботи як усередині будівлі (кабінети, заміна системи опалення, електромереж, каналізації, санвузлів тощо), так і на прилеглій до навчального закладу території. Виконання робіт такого масштабу стало можливим завдяки тому, що краматорська школа увійшла до переліку об’єктів у  рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».

Ремонт здійснюватиметься за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (27 млн гривень) та за кошти Краматорського місцевого бюджету (5-6 млн гривень). Гроші підуть на завершення термомодернізації школи, встановлення протипожежної сигналізації та капітальний ремонт крівлі.

«Ми щороку щось ремонтуємо й оновлюємо в межах своїх можливостей, але цього не достатньо. Нам дуже потрібне справжнє футбольне поле, спортмайданчики, паркан навколо школи, оновлені кабінети, у яких дітям і вчителям буде комфортно працювати. І зараз нам випав такий шанс! Так, тимчасовий перехід на другу зміну — це не зовсім зручно, але з будь-якої ситуації можна знайти вихід, і сподіваюся, що ми це зробимо спільно», — сказала Ірина Каракулова.

Після конструктивної розмови, численних відповідей на питання та пояснень шляхом відкритого голосування батьки вирішили, як будуть учитися їхні діти. Більшість висловилася за продовження навчання в стінах рідної школи у другу зміну.

Залишається тільки додати, що ремонтні роботи у Краматорській ЗОШ №4 планується завершити до кінця березня.

Віра ІЛЬЇНА