У Краматорській школі №8 пройшов День української кухні

День української кухні вперше пройшов у Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8. Організаторами цього яскравого та смачного свята, яке відбулося у День Соборності України, виступив Краматорський комбінат дитячого харчування «Смак» сумісно з адміністрацією ЗОШ №8.

Відкриття фестивалю розпочалося з запального українського флешмобу. У фойє школи дівчата й хлопці в традиційно українському одязі продемонстрували танок, після чого свято перенеслося до шкільної їдальні. Напередодні заходу за результатами жеребкування були визначені області, які буде презентувати кожний клас.

У супроводі вчителів учні 1-5-х класів демонстрували характерні індивідуальні традиції областей України. Водночас презентація супроводжувалася народними танцями, театралізованими сценками та жартівливими піснями. Крім того, присутні мали змогу познайомитися з українською кухнею та з рецептурою виготовлених страв. Діти спільно з батьками та гостями фестивалю здійснили «кулінарну подорож» по Чернігівській, Житомирській, Львівській, Київській та інших областях. Представлений асортимент страв розмістився на святково прикрашених столах в українському стилі. Приміщення школи наповнилося смачними ароматами від різноманіття виставлених страв у шкільній їдальні, серед яких пампушки, пиріжки, деруни та картопляники. Все це розмаїття треба було побачити, а краще — взяти і скуштувати!

Свій виступ подарували присутнім учасники дитячого ансамблю «Курінчата» МПК «Будівельник». Програма заходу була оригінальною та яскравою, учні й гості отримали неперевершені емоції.

«Ідея чудова. Захід вийшов грандіозним завдяки працівникам комбінату дитячого харчування «Смак», а саме їм належить ідея, а ми підтримали. Сподіваємося, що в нашій школі такий фестиваль стане традиційним. Адже він дає дітям змогу познайомитися ближче з областями України, з традиціями мешканців різних регіонів, їх історією, культурою та з національною українською кухнею», — зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 8 Ірина Григор’єва.

Також вона підкреслила, що проведенню фестивалю сприяла допомога батьків. Завдяки злагодженій праці, відповідальному копіткому підходу кураторів класів та батьків щодо вибору рецептів української національної кухні, іншим організаційним заходам кулінарне свято до Дня Соборності України вийшло яскравим.

По завершенню відбулося нагородження учасників фестивалю подяками від управління освіти Краматорської міськради та солодкими подарунками від комбінату дитячого харчування.

Отже, День української кухні пройшов, весело, завзято і смачно!