У Краматорську вивчали бойовий гопак

На базі Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища відбувся триденний тренінг із Бойового гопака.
Тренінг пройшов під керівництвом засновника цього стилю, нащадка козацького роду, президента Міжнародної федерації Бойового гопака Володимира Степановича Пилата.
Історія відродження та розвитку Бойового гопака в Україні розпочалась у 1985 році. Тоді був зібраний матеріал із дослідження лицарського мистецтва українців. Того ж року у Львові Володимир Пилат відкрив експериментальну школу з вивчення Гопака, як бойового мистецтва. У 1987 році офіційно засновано «Школу Бойового Гопака». Саме з того часу розпочинається історія розвитку школи.
«Бойовий гопак був відомий і як танець, і як бойове мистецтво з давніх давен. Бойовий гопак — це шлях українського лицаря, який розраховує тільки на себе: справжній козак ні в кого не просить, а сам про себе дбає. Колись гопак виконували виключно хлопці, а зараз серед нас є й дівчата. Існує три учнівські рівні бойового гопаку: «жовтяк», «сокіл» та «яструб». Далі йде проміжний – «джура». І вже вищі майстерські рівні – «козак» «характерник» та «вовк». Вони передбачають не лише володіння бойовим мистецтвом, а й вивчення різних енергетичних практик. Повний навчальний курс займає 20 років. На завершальний бойовий рівень переходять лише одиниці із сотні – ті, для кого бойове мистецтво стає змістом їхнього життя», – розповів Володимир Пилат.
Бойовий гопак виходить за межі звичайних уявлень про вид спорту чи бойове мистецтво. Перш за все – це комплексна система гармонійного виховання особистості, потужний молодіжний рух, в якому краматорці не є виключенням.
Сьогодні школа нараховує близько 10 тисяч послідовників по всій країні та світу.
Олена ФІРСОВА