У Краматорську презентували систему екологічного моніторингу

У Краматорську відбулася презентація спецтехніки для автоматизованої системи моніторингу навколишнього середовища.
Комплекс «Скат» призначений для контролю якості атмосферного повітря, забезпечуючи безперервне вимірювання забруднення повітря 7 компонентами — оксидом вуглецю, азоту, діоксидом азоту та сірки, сірководнем і аміаком.
Апарат дозволяє реєструвати, обробляти та систематизувати дані й передавати їх на центральний сервер.
Однією з цікавинок презентації, що привернула увагу всіх присутніх, був гексакоптер. Це унікальне обладнання, яке належить до нового покоління літаючих роботизованих вимірників. Гексакоптер дозволяє діагностувати стан сільськогосподарських угідь, лісів, фіксувати й передавати ці дані. Завдяки цьому апарату можна побачити, де відбуваються незаконні вирубки, де трапляються хвороби лісів та мають місце інші ситуації.
Голова облдержадміністрації Павло Жебрівський високо оцінив можливості продемонстрованої спецтехніки та розповів про подальші заходи, спрямовані на захист навколишнього середовища у регіоні.
«Налагодимо якісний моніторинг — перейдемо до наступного етапу: працювати з забруднювачами, випишемо для них алгоритм вирішення проблеми, а якщо вони їх не будуть дотримуватися — будемо звертатися до міністерства, щоб істотно підвищували штрафи. Необхідно побудувати таку систему, щоб вигідніше було вкладати в екологію, ніж платити копійчані штрафи», — заявив очільник Донеччини під час презентації.