У Костянтинівському районі обговорювали Стратегію розвитку на 2019-2021 роки

Відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку при Костянтинівській райдержадміністрації, на якому представили Стратегію розвитку району на 2019-2021 роки.

Засідання пройшло в сесійній залі Костянтинівського районної ради. Учасників заходу привітали заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, голова Костянтинівської РДА Наталія Виниченко, заступник Костянтинівського міського голови Тетяна Коваленко, колеги з Дружківки.

Після підведення підсумків та інформування про здобутки за 2018 рік начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олександра Зінченко ознайомила присутніх із напрямками розвитку всіх 11-ти сільрад Костянтинівського району на 2019-2021 роки. Заплановано проведення ремонтів та реконструкції об’єкти соціально-культурної сфери, приведення в порядок доріг, відновлення вуличного освітлення тощо.

Основні напрямки Стратегії розвитку району на 2019-2021 роки представила голова Костянтинівської райдержадміністрації Наталія Виниченко. Вона зазначила, що складання цього документа є своєчасним і актуальним з огляду на реформу децентралізації, що набирає обертів.

«Планування розвитку кожної території є вкрай необхідним, і як би хто не об’єднувався і в яку громаду не підуть сільські ради, правильним буде одне: люди залишаться жити в своїх будинках, їздити за своїми дорогами і там же, на місцях, працювати. Тому вдале планування, а ще й стовідсоткова його реалізація стануть міцним фундаментом для нових ОТГ», — зазначила голова РДА.

За словами Наталії Виниченко, втілення Стратегії сприятиме успішному проведенню в районі ключових всеукраїнських реформ, зокрема медичної та освітньої, забезпечить створення привабливого інвестиційного клімату для розвитку підприємництва на адмінтериторіях.

Засідання продовжили виступи директора ТОВ «Торецьке» Володимира Голованева «Про роль соціального партнерства в розвитку громади», Торського сільського голови Тетяни Удовиченко «Активна громада — запорука успіху», голови громадської організації «Мрія», директора Іванопільської загальноосвітньої школи Тетяни Долгих «Від активної громади — до сучасного українського села» і переможця десятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області» Сергія Свириденка «Розвиток малого підприємництва на селі в сучасних умовах».

Підбиваючи підсумки засідання, Наталія Виниченко зазначила, що тільки реалізація поставлених завдань спільними зусиллями дасть можливість зробити життя на селі комфортнішим. Тому рухатися вперед необхідно дружною та згуртованою командою.

Олена ФІРСОВА