У Дружківці впроваджують проект «Стіна пам’яті. Герої не вмирають»

У нашій країні вшановують мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, військові традиції народу, сприяють подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві. Адже для молоді важливо знати як історію, так і сучасність.

У Дружківці  затверджена та активно реалізується Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. Здійснюється вона через систему взаємопов’язаних проектів. Одним із цікавих проектів є «Стіна пам’яті. Герої не вмирають».

Загальноосвітніми закладами міста в рамках даного проекту ведеться пошуково – дослідницька робота щодо загиблих воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні. Відвідавши школи, можна побачити експозиції, меморіальні куточки та дошки Слави. У музеях, кімнатах військово-історичного профілю працюють постійно діючі стенди, що показують події збройної боротьби українського народу за територіальну цілісність України, а також  розміщена змістовна  інформація про героїв Другої світової війни, АТО, громадських діячів, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності країни. Для піднесення престижу військової служби працюють гуртки військово-патріотичного спрямування «Майбутній воїн» та клуби козацько-лицарського спрямування — «Дружко» та «Джура». Викладачами проводяться позакласні тематичні заходи, організовуються зустрічі з військовослужбовцями та  екскурсії до військової частини. Учнів знайомлять з умовами проживання та тренування  військовослужбовців та бойовою технікою, бажаючі можуть оволодіти практичними навичками поводження зі стрілецькою зброєю та опанувати вправи зі стройової підготовки.

Кожен народ продовжує себе у своїх дітях через систему виховання. Для педагогів Дружківки патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним. Формування громадянина — патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.