У Дружківці впродовж року створено вже четвертий молодіжний центр

18 квітня в Олексієво-Дружківці сталася значуща для цього невеликого селища подія. Тут, на базі комунального закладу «Клуб смт Олексієво-Дружківка» Дружківської міської ради, створено Молодіжний центр «Greenwich». Це четвертий молодіжний центр, відкритий на місцевому рівні впродовж останнього року.

Відкриття центру передбачає створення чотирьох локацій-меридіан часу: «Game time», «Handmade time», «Коворкінг time», «Comfort time». «Game time» – в перекладі означає «Час гри» та створюється для молоді, яка може грати в різноманітні інтелектуальні, настільні та інші ігри, тим самим навчатися комунікативним навичкам, мисленню, виявленню лідерських якостей, адаптації серед однолітків, налагодження психологічного стану молоді ВПО тощо. «Handmade time» – це час ручної роботи, впродовж якого можуть проводитися майстер-класи, зустрічі з майстрами handmade, які втілюють свої неординарні ідеї в матеріальному вигляді. Такий спосіб проведення часу дозволить кожному, хто завітав до центру, розкрити свою індивідуальність, знайти захоплення до душі, розвинути фантазію та почуття стилю. «Коворкінг time» – це час неформального спілкування, створений для проведення лекцій, тренінгів, воркшопів, зустрічей із громадськими організаціями для самореалізації молоді, інтелектуального, морального, духовного розвитку, популяризації здорового способу життя, зайнятості у вільний час, підвищення рівня мобільності молоді. «Comfort time» – це територія молодих музикантів, починаючих артистів, презентацій, кінопоказів, концертів, літературних вечорів, майстер-класів із хореографії, співу чи акторської майстерності, зустрічей із діячами культури та мистецтва.

На урочистому відкритті молодіжного закладу були присутні представники обласної та місцевої влади. Серед них — радник голови Донецької облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна та Дружківський міський голова Валерій Гнатенко.

«Цей центр входить до сотні молодіжних центрів які були відкриті на Донеччині за останні два с половиною роки. Все це робиться силами місцевої влади за сприяння та підтримки Донецької облдержадміністрації. Хочеться, щоби таких закладів ставало дедалі більше, бо наша молодь гідна найкращого», – зазначила під час свого виступу Тамара Лук’янчук. У свою чергу міський голова Валерій Гнатенко зазначив, що створення молодіжного центру в Олексієво-Дружківці — це тільки перший крок до створення сучасного культурного простору в селищі, а за останній рік в Дружківці вже було відкрито три молодіжних центри: «LesyaHub», «ArtHub — Калейдоскоп» та «MODERN MEDIA».

Також варто додати, що на проведення ремонтних робіт, придбання меблів, офісного та музичного обладнання з обласного бюджету було виділено 400 тисяч гривень, у свою чергу місцевий бюджет Дружківки профінансував проект на 600 тис. грн. Площа приміщення складає 115, 9 м², на проведення ремонтних робіт знадобилося півроку.

Роман БАЛАБОЙКО