У Донецькій області розроблена стратегія розвитку територій до 2027 року

27 лютого у Краматорську відбулася прес-конференція голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця. Одне з пріоритетних питань — стратегія подальшого розвитку регіону.

«1 березня у нас буде проведена Рада регіонального розвитку, і нам є що показати. Нами розроблена чітка стратегія подальшого розвитку регіону. Ми продовжимо відновлення та будівництво опорних шкіл,  продовжимо відновлення критичної інфраструктури та житла, які були пошкоджені внаслідок ведення бойових дій. Важливою частиною роботи є розвиток мережі медичних закладів, значна частина яких залишилась на непідконтрольних територіях. Є перелік проектів, які ми маємо завершити до 2021 року, але є й проекти, які потребують більше часу на реалізацію», — зазначив Олександр Куць.

Очільник області також зауважив, що незважаючи на критику, яка спрямовується до обласної влади, буде продовжений проект з придбання житла для дітей-сиріт та для створення дитячих будинків сімейного типу. Він підкреслив, що Київська облдержадміністрація перейняла досвід Донецької області та також долучається до такого проекту.

Відповідаючи на питання журналістів, Олександр Куць заявив, що одним із пріоритетів є розвиток мережі медичних закладів третього рівня – створення обласної багатопрофільної лікарні та сучасного перинатального центру. Також очільник області підкреслив, що планується всебічний розвиток транспортної інфраструктури області, у тому числі й відновлення повітряного транспортного сполучення Донеччини з іншими регіонами країни.

Про проблеми енерго- і газопостачання

На питання, чи отримує Донеччина електроенергію з тимчасово окупованої території, Олександр Куць відповів, що відбулася перебудова електромереж. Також він зазначив, що існує проблема, яка стосується компанії  КП «Вода Донбасу».

«Специфіка водопостачання Донецької області є складною. На півночі ми починаємо постачати воду з території, підконтрольної українській владі, потім вона проходить тимчасово окуповану територію і потрапляє знов на підконтрольну – у Волноваху та Маріуполь. Окупанти намагаються націоналізувати підприємство, ми чинимо цьому опір, в тому числі й на міжнародному рівні. Як тільки компанія «Вода Донбасу» перестане бути українською, критична ситуація на непідконтрольній території буде неминучою. Ми на підконтрольній території зможемо проіснувати 8-9 місяців. Але наразі  розпочато розробку проектів з автономного водозабезпечення, і в найближчий термін ця проблема буде вирішена», — підкреслив Олександр Куць.

Також він розповів про ситуацію з газопостачанням Красногорівки і Мар’їнки.

«На жаль, так трапилося, що газорозподільча станція, яка розташована в «сірій зоні», була пошкоджена. Раніше вона знаходилася у приватній власності та перебувала в кредитних обтяженнях банківських установ. Тривалий час у нас зайняло виведення газорозподільчої станції з приватної власності, погашення заборгованості перед банками. Зараз відбувається процес проектування, на це передбачені кошти з обласного бюджету в сумі близько 10 млн гривень. Але є інша проблема – непідконтрольна територія. Якщо ми розпочнемо відновлення, то де гарантія, що навіть за участю моніторингової місії ОБСЄ зі створенням «зеленого коридору», наших працівників знов не обстріляють», — заявив очільник області.

В області не буде конфліктів з приводу створення ПЦУ

«Зараз йдуть переговори з релігійними громадами щодо переходу до Православної Церкви України. Громади мають самі прийняти рішення стосовно того, у якій церкві вони хочуть проводити певні обряди. Провокацій не очікується, адже з боку Православної Церкви України жодних заходів насильницького характеру на планується. Всі активісти, які б могли спричинити будь-які конфліктні ситуації, попереджені про кримінальну відповідальність, тому жодних провокацій ми не очікуємо. Єдиними провокаторами зараз є представники Російської православної церкви, адже у їх проповідях постійно лунають слова про неспроможність та неканонічність  української церкви, вони збирають підписи з особистими даними вірян та невідомо куди їх передають. Це єдина деструктивна діяльність, яка існує на теперішній час», — заявив Олександр Куць.

Очільник області підкреслив, що із священнослужителями, які допускають такі дії, проводиться робота, у тому числі й збоку правоохоронних органів. Голова ОДА висловив впевненість, що в області вдасться уникнути конфліктних ситуацій релігійного характеру.

Новий заступник

Новим заступником голови Донецької обласної держадміністрації став полковник поліції з Миколаєва Вадим Філашкін. Він буде курирувати управління по взаємодії з правоохоронними органами та протидії корупції, а також роботу департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи.

Олександр Куць зазначив, що у нього було багато кандидатур на цю посаду, однак він вибрав Філашкіна, оскільки той з 2014 року працював в поліції Донецької області.

«Тобто, людей знає, починаючи від оперативного співробітника — до керівника Головного управління поліції Донецької області», — пояснив глава Донецької ОДА.

За словами очільника області, Філашкін також знає проблеми місцевих жителів. «Найголовніше: він непогано володіє ситуацією в населених пунктах, які знаходяться на лінії зіткнення», — додав Олександр Куць.

Віра ІЛЬЇНА