У Бахмуті будуть модернізовані ще сім багатоповерхівок

У мікрорайоні «Західний» міста Бахмут тривають роботи з термомодернізації семи багатоповерхових будинків. У рамках проекту, на реалізацію якого з обласного бюджету спрямовано 42,8 мільйона гривень, здійснюється ремонт покрівель, під’їздів, утеплення торців будівель та вуличних фасадів, оздоблення та облицьовування балконів тощо.

Як повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, підтримка була надана Бахмуту з урахуванням того, що це перше місто, яке повномасштабно впровадило програму «Теплий дім». У 2008 році міська влада розробила пілотний проект на модернізацію цілого мікрорайону: зміну схеми теплопостачання, будівництво 6 газових міні-котелень, термомодернізацію 40 будівель (37 житлових будинків та 3 освітніх закладів). Упродовж 11 років  місто активно реалізує цю програму.
У 2016-му році Бахмутська міська рада на прохання Донецької облдержадміністрації сформувала перелік з 15 об’єктів зі своєї програми для модернізації їх за рахунок переміщених коштів обласного бюджету з тимчасово непідконтрольних Україні територій.

«У 2018 році роботи з термомодернізації 8 будинків з цього переліку були завершені. На них витратили 34,7 мільйона гривень. Цього року в роботі перебувають ще 7 об’єктів. Після виконання робіт рівень енергоефективності будівель значно підвищиться, а витрати на тепло зменшаться на 20-30 відсотків: у модернізованих будинках люди вже відчули це по своїм платіжкам», — зазначив Павло Кириленко.

Сьогодні обласна влада Донеччини закликає керівників міст активніше й серйозніше підходити до питань енергоефективності житлово-комунального господарства.  Крім Бахмута, певні кроки у напрямку термомодернізації робить також Маріуполь. Але цього недостатньо. Навчатися розумному й ефективному використанню ресурсів, на думку голови облдержадміністрації, повинні сьогодні у кожному населеному пункті області.