«Це справжня допомога друзів»

У Миколаївці після відновлення відкрилося поштове відділення.

 Під час обстрілів Миколаївки Слов’янського району влітку 2014 року було серйозно пошкоджено будівлю поштового відділення № 2. Реконструкція об’єкту, що була проведена цього року, стала можливою в рамках програми ПРООН із відновлення соціально важливих об’єктів інфраструктури Донеччини при фінансуванні з боку японського уряду. Розпочатий наприкінці минулого року ремонт нарешті завершено.

В урочистому відкритті поштового відділення взяли участь  голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, посол Японії в Україні Шігекі Сумі, заступник директора представництва ПРООН в Україні Блерта Чела, представники ЮНІСЕФ, генерального офісу Укрпошти.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Екскурсію для гостей по оновленому відділенню провів керівник Донецької дирекції Укрпошти Олексій Пушкін, показавши на фото, у якому стані раніше перебували постраждалі будівлі. Посол Японії пам’ятає свій попередній візит до Миколаївки, коли відбувалося відкриття відремонтованої центральної районної лікарні. Лише кілька місяців тому було розпочато реконструкцію в приміщенні поштового відділення. Тепер Шігекі Сумі мав можливість переконатися, що відновлювальні та ремонтні роботи зроблені якісно.

В урочистій  церемонії відкриття взяли участь голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, Заступник директора ПРООН в Україні Блерта Чела та інші офіційні особи.

«У цей складний для України час, – наголосив Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, – уряд Японії, народ  Японії  стоять пліч-о-пліч з Україною, незважаючи на те, що Японія знаходиться дуже далеко від України. Ми вважаємо, що принципи, за якими має існувати міжнародна спільнота, ніколи не можуть бути порушеними. Саме тому Японія ніколи не погодиться із окупацію Криму Росією. Ми ніколи не погодимося на дестабілізацію Росією ситуації на сході України. Японія буде продовжувати санкції проти Росії. Наш народ буде продовжувати надавати фінансування на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень та інших життєво важливих об’єктів, які були зруйновані на сході України».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Це справжня допомога друзів, — підкреслив Павло Жебрівський, звертаючись до Шігекі Сумі. – Справжні друзі, справжні братні народи проявляють себе в складних ситуаціях. Сьогодні уряд Японії, Представництво ООН надає нам дуже важливу допомогу у відбудові зруйнованої інфраструктури. Але не менш важливою є і моральна та політична підтримка Україні від Японії та всієї світової спільноти в цей складний для нас час. За кошти японського народу вже відбудовано лікарню, пошту та трансформаторну станцію в Миколаївці, насосну станцію в Краматорську, багато інших життєво важливих об’єктів у Слов’янську, Бахмуті та інших містах Донеччини. Український народ, громада Донеччини буде завжди пам’ятати про ту допомогу і підтримку, яку надає нам Японія».

Станом на сьогодні, внесок Уряду Японії для відбудови Донецької та Луганської областей у рамках Програми розвитку ООН складає майже 19 млн доларів.

Після відкриття поштового відділення високі гості взяли участь у закладенні Алеї Дружби на знак подяки від місцевої громади народу Японії за допомогу у відновленні міста.

«Це великий подарунок не лише для мешканців Миколаївки, які обслуговуватимуться тут, але й для самої «Укрпошти», — зазначив Олексій Пушкін, подякувавши Уряду Японії та всім, хто був причетним до важливої справи, за увагу до проблем та реальну допомогу при відбудові.

Загальна вартість реалізації проекту з реконструкції відділення в Миколаївці склала 82 тисячі доларів. Тут збудовано новий дах, реконструйовано вікна, відновлено приміщення з урахуванням енергозберігаючих технологій, проведено нові комунікації тепло- та водопостачання. Ще 500 тисяч гривень витратила «Укрпошта» на обладнання операційної зали та інших приміщень, забезпечення робочих місць оргтехнікою тощо. Директор з технології УДППЗ «Укрпошта» Людмила Кузнецова, яка приїхала на свято, привезла поштовикам нові велосипеди.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Почесні гості стали першими клієнтами щойно відкритого відділення. Їм запропонували підписати вітальні листівки та надіслати їх додому. Шігекі Сумі відправив листівку в рідну країну. Як запевнили оператори зв’язку, у Японію листівка прямуватиме сім діб. Марка для відправлення в цю країну коштує 22,9 грн.

Голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський надіслав свою листівку до рідних місць.

На згадку про візит до пошти послу Японії презентували спеціальну марку, випущену в зв’язку з 25-річним ювілеєм Незалежності України.

Завдячуючи партнерам за допомогу, очільник області запропонував відкрити філію посольства Японії в Донецькій області. Поки що це – справа майбутнього, а зараз японський уряд у рамках програми ПРООН продовжує допомагати відновлювати Донеччину. У найближчих планах – відновлення близько 40 шкіл та декількох лікарень.

Олексій Пушкін зазначив, що потребують відбудови ще 20 зруйнованих або пошкоджених відділень поштового зв’язку Донецької області. Усі вони розташовані в населених пунктах безпосередньо на лінії розмежування.

Ольга НІКУЛІНА