Тривають роботи на інфраструктурних об’єктах

Близько десяти населених пунктів області з робочим візитом відвідав 6 травня голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський.
Головною метою об’їзду була перевірка стану ремонтів на інфраструктурних об’єктах та спонукання керівництва на місцях до активного господарювання.
За підсумками проведених робочих зустрічей очільник Донеччини наголосив:
«Дуже важко буває зрушити з місця деяких міських голів, керівників місцевих адміністрацій. Дуже важко буває достукатися до них у тому сенсі, що це їм потрібно. Що вони сьогодні прийшли для того, щоб залишити після себе слід – як матеріальний, так і духовний. Через це моя місія полягає у тому, щоб не тільки побудувати, але й розтлумачити окремим керівникам, що це їхнє завдання».
У Миколаївці комісія познайомилася з ходом реконструкції житлового будинку, що був зруйнований під час активної фази АТО. Основні проблеми, що виникають на будівництві, пов’язані з електропостачанням.
«У перший же робочий день буде викликаний керівник Обленерго, і я думаю, впродовж середи всі погодження будуть зроблені. На жаль, сьогодні таке враження, що для багатьох людей ця проблема виглядає нібито чиєюсь особистою, зокрема Жебрівського, а не проблемою загальнообласного масштабу. Таке враження, що це для когось робимо, а не для наших людей. Через це серйозна розмова буде, і 10 травня ми це погодимо», — зауважив Павло Жебрівський.
В Сіверську роботи першої черги реконструкції опорної школи виконані на 70 відсотків. Порушення виявлені не були. Як повідомив керівник ТОВ «Інтерпласт» Олександр Сосницький, фінансування та поставки відбуваються ритмічно, люди працюють. Покрівля відремонтована, фасад уже завершений. Отже, усі роботи відбуваються згідно графіку. Хіба що деколи заважають несприятливі погодні умови.
Найбільш помітні зрушення спостерігаються на реконструкції Іллінівського, Мирноградського та Шахівського навчальних закладів. А от у Покровську підрядник відстає від запланованого графіку більш ніж на місяць. Школу не встигнуть відкрити до випускного, як це планувалося раніше.
«Це, звичайно, є неприпустимим, — сказав щодо відставання голова облдержадміністрації. – Адже дітки мали останній дзвоник зустріти у своїй школі. І це – гріх будівельників перед дітьми. Сьогодні, звичайно, я зробив наганяй із цього приводу. Але точно вже бачу, що це буде найкраща споруда у Покровську».
Ремонтні роботи у Костянтинівці і Часовому Яру тривають повільно. За місяць, що минув після попереднього візиту Павла Жебрівського, роботи майже не просунулися.
«Найгіршою є ситуація в Костянтинівці, — сказав очільник області. – І причиною, на мій погляд, є безпорадність як із боку керівника міського відділу освіти, так і з боку міського голови».
За словами Жебрівського, головна проблема в області і в Україні в цілому – відсутність компетентних спеціалістів. Тож у недалеких планах керівництва області – сприяння створенню кваліфікованої робочої сили через розвиток закладів професійно-технічної освіти.
«Завдання полягає в тому, щоби навчити і проектувальників, і будівельників працювати так, як потрібно, із дотриманням відповідних норм, — акцентував увагу голова ОДА. – На жаль, законодавство не передбачає штрафів за зрив термінів. Тому що якби були штрафи, то ми би мали трошки іншу картину. Втім, як би не було, хоч і з затримками, але будується. І нове обличчя нової Донеччини точно є».

Відео