Триває добровільна здача зброї

Жителі Донеччини здали до поліції 109 одиниць зброї, у тому числі – з арсеналу бойовиків. Такими є перші результати акції з добровільної здачі зброї, що розпочалася в Донецькій області 1 жовтня.

Профілактичні заходи спрямовані на виведення з незаконного обігу незареєстрованої та бойової зброї, а також запобігання злочинам із її використанням. А відтак – на збереження життя людей. Адже лише за останні два роки від поводження з вибухонебезпечними предметами загинули 17 людей, у тому числі одна дитина. Ще 39 були травмовані, з них 10 – діти.

Громадяни відгукнулися на заклик поліції зробити своє життя безпечнішим. За дев’ять  днів проведення акції донеччани здали 109 одиниць зброї, з них 18 – раніше незареєстрованих.

Зокрема поліцейські прийняли від жителів вісім одиниць мисливської нарізної зброї, 60 одиниць гладкоствольної, 38 газових пістолетів і револьверів, а також пристрої травматичної дії та холодну зброю.

Крім того, здано 2 міни, 5 гранат, понад 400 патронів армійського зразка. Все це зберігалось у населення незаконно.

Найбільший арсенал принесла до поліції жителька Слов’янська. Жінка знайшла мішок зі зброєю серед будівельного сміття під час ремонту у зруйнованому гаражі.

Всередині знаходилося 7 карабінів і рушниць. Серед них – ті, що ніколи не числилися на обліках в органах внутрішніх справ, які були викрадені бойовиками, а також які були втрачені після окупації Слов’янська. Поліцейські встановлюють власника «схрону».

У Бахмутському районі чоловік металошукачем знайшов у лісосмузі набої до великокаліберного кулемета, після чого відразу зателефонував на «102».

Нагадуємо, що наслідком незаконного зберігання бойових «трофеїв», влаштування вибухових схованок у житлових будинках є не тільки загроза життю і здоров’ю, але й кримінальна відповідальність.

За це відповідно до ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України передбачено до 7 років позбавлення волі.

Особі ж, яка добровільно здасть зброю до поліції, гарантовано звільнення від покарання.

Профілактичні заходи з добровільної здачі зброї триватимуть до 31 жовтня.

Для того, щоб здати зброю, необхідно звернутися до підрозділів дозвільної служби поліції в своєму місті або зателефонувати 102.

Відділ комунікації поліції Донецької області