Тренінг із питань прав людини та ґендерної рівності пройшов у Маріуполі

Права людини, ґендерна рівність та попередження ґендерно-зумовленого насильства – такою була тематика тренінгу для керівників обласного главку та територіальних підрозділів поліції, що пройшов у Маріуполі.

Тренінг був організований та проведений ООН Жінки у співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Української фундації громадського здоров’я» за ініціативи Управління забезпечення прав людини НПУ в Донецькій області.

Метою дводенного заходу стала співпраця із Головним управлінням Національної поліції України в Донецькій області у просуванні знань серед керівного складу правоохоронних органів щодо ґендерної рівності, запобігання дискримінації та насильства за ознакою статі, а також національної та галузевої політики щодо прав жінок та ґендерної рівності.

Уповноважена Голови Нацполіції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Ольга Светлічна приділила увагу ґендерним ролям, соціальним нормам та стереотипам, що роблять можливими дискримінацію за ознакою статі.

«Важливо розуміти, що реформування національної нормативної бази з метою подолання множинних форм дискримінації є ключовим процесом для оформлення ґендерної рівноправності», — акцентувала увагу присутніх одна з експерток.

Під час дводенного тренінгу керівники розглянули сучасні тенденції ґендерної рівності.

Гості з Канади поділилися досвідом впровадження ґендерно-орієнтованого підходу роботи у правоохоронних органах та підкреслили, що його реалізація для системи МВС України дозволить подолати недоліки минулої системи.

Відділ комунікації ГУНП в Донецькій області