ТОРЕЦЬК: УЧАСНИКИ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

У прифронтовому Торецьку триває робота щодо збереження та охорони культурної спадщини міста. На початку 2019 року при місцевій ВЦА створено постійний дорадчий орган — консультативну раду з питань охорони культурної спадщини.

На першому засіданні консультативної ради, що проходило  під головуванням заступника керівника ВЦА м. Торецьк Олени Кульбачної, була обговорена низка питань, що входять до компетенції цього органу. Вони зокрема стосувалися оновлення переліку об’єктів історії та культури місцевого значення й проведення роботи щодо включення до Реєстру культурного надбання Донецької області об’єктів історії та культури, що знаходяться на території Торецька.

Члени ради прийняли рішення посилити роботу стосовно укладання договору на охорону Меморіального комплексу «Слава» та присвоєння Палацу культури «Україна» статусу «Пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення». Наразі готуються відповідні листи керівництву ВП шахта «Центральна» та опрацьовується питання щодо пошуку ресурсів для проведення кваліфікованого обстеження ПК «Україна» для подальшого включення до Реєстру культурного надбання Донецької області.