«Тімбілдінг» у Слов’янському полку з молодим поповненням

Гвардійці, які прибули до лав Національної гвардії під час весняного призову, вчилися створювати команду, комунікувати та надавати допомогу один одному на практичних заняттях із психології.

З усієї країни до Слов’янська прибувають нові бійці, які до цього моменту не були знайомі ані між собою, ані з військовим життям взагалі. Та щоб хлопці могли швидше адаптуватися на новому місці, з ними традиційно проводяться заняття з командоутворення.

«Для молодих солдатів, які тільки-но почали пізнавати сутність військового життя, досить важливою є комунікація з новим колективом. Зовсім скоро кожен із них, як окремо, так і у складі відділень, взводів, рот, буде виконувати службово-бойові завдання. Тому треба мотивувати їх, бо 95% успіху залежить саме від стимулу. Ці заняття також потрібні для довіри та підтримки бійцями одне одного в тяжких ситуаціях», – розповідає начальник служби психологічного забезпечення майор Оксана Овсієнко.

Разом із психологами у проведенні занять беруть участь військові капелани, які є духовними наставниками для бійців Національної гвардії України.

«Під час таких навчань бійці розуміють, як працювати в колективі, як зосереджувати зусилля на досягненні спільної мети, підтримувати один одного. Головне – вони віднаходять явище, яке умовно можна назвати «колективний розум». Розуміють, що тільки дружнім колективом можна побороти труднощі поставленого завдання. Дуже гарно було те, що я з психологом працював у тандемі, що значно полегшило працю психолога, а мені з бійцями допомогло стати друзями і принесло неабияке задоволення», – ділиться військовий капелан військової частини 3035 отець Діонісій.

Це були, фактично, перші заняття з молодим поповненням, та далеко не останні, адже психотренінги супроводжують гвардійців постійно. Тим більше призов І-2019 тільки у розпалі, і Слов’янський полк чекає на своїх нових бійців, а країна – на своїх нових захисників.

Богдан КОНДРАТОВ