Святогірськ: Виставку присвятили 85-й річниці області

У виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника до 85-річчя  Донецької області відкрилась виставка.

У виставковому залі Святогірського історико-архітектурного заповідника до 85-річчя  Донецької області відкрилась виставка «Дослідження та реставрація архітектурних пам’ятників Святогірського Успенського монастиря XVII-XIX століть».

Історико-архітектурний заповідник у м. Святогірську був створений  у 1980 році і мав на меті збереження об’єктів культурної спадщини України, перш за все архітектурних пам’яток Святогірського Успенського монастиря XVII-XIX століть (з 2004 року – Святогірська Свято-Успенська лавра).

Упродовж 30 років  дирекція історико-архітектурного заповідника за підтримки органів місцевого самоврядування, товариства охорони культурної спадщини Донецької області та Святогірського монастиря, відновленого у 1992 році, забезпечували виконання програм збереження та реставрації об’єктів культурної спадщини.

Результати багаторічної роботи із дослідження та реставрації комплексу пам’яток архітектури Святогірського монастиря були презентовані на виставці заповідника.

Тут представлені матеріали по  пам’ятниках архітектури національного значення: печерам, Миколаївській церкви, підземній церкви прп. Антонія і Феодосія XVII століття, Успенському собору, Андріївській каплиці, печернику, Кирило-Мефодіївським сходам, Готелю, Кузні, Баштам монастирської стіни  та іншим пам’ятникам архітектури XIX століття.

Усього на виставці представлені 259 музейних експонатів, серед яких – предмети різних часів, документи, фотографії.