СВЯТОГІРСЬК: ФЕСТИВАЛЬ ГРОМАД – МАЙДАНЧИК ДЛЯ ОБМІНУ ІДЕЯМИ

Незабутнім і сповненим цікавих знайомств, зустрічей та обговорень видався Фестиваль громад, який проходив у Святогірську. Захід був організований Міжнародною організацією з міграції для ініціативних груп, які брали участь у проекті МОМ «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі».
У фестивалі, який зібрав представників 29 громад Донецької та Луганської областей, взяли участь координатор програм з питань надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції Лея Моррісон, заступник голови Донецької обласної держадміністрації Ігор Стокоз, керівник офісу МОМ в м. Краматорську Владислав Курінний, спеціалісти проектів МОМ.
Кожна з громад презентувала на фестивалі свій проект, наголошуючи зокрема на тому, як він реалізовувався, які були досягнення, що залишилося невирішеним, якими є плани на майбутнє. Лея Моррісон особисто привітала представників кожної громади, вручивши Почесні грамоти за участь в проекті та картини.
Прикрасою свята були виступи творчих особистостей, а також майстрів Українсько-японського центру. Впродовж заходу працював відкритий майданчик із японської каліграфії, яку проводив майстер каліграфії Хітоші Накамурі. На виставці виробів hand-made були представлені роботи учасників проектів громад — картини, вироби з бісера, витинанки тощо.
Приємною новиною стало оголошення про те, що у рамках нового фінансованого Японією проекту МОМ, який стартує цієї весни, вищезазначені 29 громад отримають подальшу підтримку у сфері соціального згуртування.
Свято закінчилося, та роботу з розвитку громад буде продовжено й надалі. За словами представників міст та районів, набутий на фестивалі досвід стане в нагоді для реалізації найяскравіших проектів, планів та ідей!