Своєчасна підтримка: На Донеччину прибула гуманітарна допомога з Республіки Білорусь

У Донецьку область прибула гуманітарна допомога з Республіки Білорусь. Колона гуманітарної допомоги пройшла шлях майже всією країною. Безпечне супроводження автомобілів з вантажем організували фахівці служби безпеки дорожнього руху ДСНС України у Київській, Полтавській, Харківській, Чернігівській та Донецькій областях.

У Краматорську біля Донецької ОДА відбулась урочиста церемонія передачі гуманітарного вантажу від делегації Республіки Білорусь виконуючому обов’язки голови Донецької  обласної державної адміністрації Ігорю Стокозу.

До складу делегації увійшли Перший заступник Міністра з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь генерал-майор внутрішньої служби Олександр Худолєєв та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол. Також на врочистій зустрічі були присутні заступник Голови ДСНС України генерал-майор служби цивільного захисту Микола Ільченко та заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Комплекти допомоги призначаються для освітніх та лікарняних закладів області.

До складу гуманітарного вантажу входять комплекти учнівських меблів, шафи для документів і холодильники. Всього було доставлено гуманітарної допомоги загальною вагою  55 тонн, загальною вартістю 160 544, 11 білоруських рублів (близько 80 тис. доларів США). Це 150 комплектів парт і стільців для учнів старшого шкільного віку, 75 шаф для шкільного приладдя та підручників і 44 холодильники «Атлант».

Наразі базою для прийому допомоги став Старокраматорський машинобудівний завод, на території якого рятувальники Головного управління ДСНС України у Донецькій області прийняли гуманітарний вантаж. Найближчим часом відбудеться передача цієї допомоги до освітніх та лікарняних закладів Донеччини.

Слід зазначити, що це другий гуманітарний конвой від уряду Республіки Білорусь. У червні минулого року Республіка Білорусь у взаємодії з Міжнародним комітетом Червоного Хреста перший раз  надала гуманітарну допомогу жителям Донецької та Луганської областей.

Від імені Міністерства закордонних справ України подяку білоруській стороні висловив заступник начальника відділу Білорусі, Молдови та Румунії Другого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Денис Кобзєв.

Він зазначив, що найважливішим пріоритетом для України є якнайшвидше врегулювання ситуації на Сході країни.

«Гуманітарна ситуація на Сході України, особливо в районах ведення військових дій, залишається критичною. У цей важкий період як продовольча гумдопомога, так і учнівські меблі є затребуваними і своєчасними. Дозвольте від Міністерства закордонних справ України висловити глибоку подяку білоруським колегам, білоруській стороні за надану гуманітарну підтримку нашій країні», — сказав Денис Кобзєв.

Віра ІЛЬЇНА