Святкування Дня Франції на Приазов’ї

Гуляння, присвячені Дню Франції, пройшли в Маріуполі. Цього дня містяни аплодували вальсу у виконанні посла Франції в Україні Ізабель Дюмон і мера Вадима Бойченко, брали автографи та влаштовували з ними фотосесії.

Після концерту в філармонії, де Ізабель Дюмон виступила в складі камерного оркестру «Ренесанс», зігравши на віолончелі, вона разом із міським головою Вадимом Бойченком та учасниками французької делегації відвідала Міський сад. Виступаючи перед журналістами, які зустріли Ізабель Дюмон біля паркової арки, пані посол зазначила, що Маріуполь для неї особливе місто, що знаходиться поблизу лінії зіткнення, і вона вибрала саме його перед урочистостями, присвяченими Дню незалежності Франції, які відзначалися в Києві.

«Я хочу передати єднання Франції вам, Маріуполю, Україні», — підкреслила гостя, звертаючись до маріупольців.

Городяни вручили пані Ізабель Дюмон англомовне видання маріупольського збірки «По живому. Околовоенные дневники», в якому представлені вірші, проза та графічні роботи більше 10 авторів.

Пані посол із задоволенням прийняла запрошення сфотографуватися з маріупольцями у фотозоні, представленій у французькому стилі, відвідала виставку художників та святкові локації з експозиціями, присвяченими Франції. Також на виставці старих патефонів і грамофонів посол Франції в Україні прослухала старовинну платівку із записом пісні «Сплять кургани темні», якій вона підспівувала разом з Вадимом Бойченко.

Свято супроводжували виступи вуличних музикантів, гонки на триколісних велосипедах і самокатах.

Особливе захоплення учасників святкувань викликав концерт в стилі Мулен Руж, що проходив на сцені парку.

Також у Маріуполі був проведений забіг на честь Українсько-Французького партнерства за участю французької делегації на чолі з послом Франції в Україні Ізабель Дюмон, міським головою Вадимом Бойченко, депутатами й спортсменами.