Суспільство Донеччини — за чесні та вільні вибори

Напередодні президентських виборів, які відбудуться 31 березня, в АКМЦ пройшла прес-конференція «Суспільство Донеччини за чесні вибори Президента України». Представники громадських організацій об’єдналися, щоб захистити право громадян на свободу волевиявлення без тиску, погроз, підкупу та обману.

Чесні та вільні вибори є ознакою цивілізованості суспільства та спроможності держави якісно захищати права своїх громадян. Вони є передумовою для стабільного розвитку суспільства, яке має мирно розв’язувати проблеми та суперечності. На цьому наголосив, відкриваючи захід, голова ГО «Центр стратегічних ініціатив Донеччини» Олександр Калачов.

«На сьогодні ми вже бачимо ознаки того, що нинішні вибори ризикують стати брудними. На жаль, залишається велика кількість виборчих порушень від підкупу виборців за «гречку» до підробки кінцевих даних протоколів. Змінити ситуацію в суспільстві на краще та забезпечити зростання рівня довіри виборців до виборчого процесу має обізнаність громадян щодо своїх прав», – зазначив представник ГО «Громадський рух «РАЗОМ» В’ячеслав Медведєв.

«Сьогодні все залежить саме від нас, – підкреслив голова МБФ «Милосердя» Олексій Галан, зазначивши, що наша країна має Конституцію, де чітко прописані всі закони суспільства. І  якщо в Україні деякі сили не збираються дотримуватися норм Конституції, то зрозуміло, що нічого не зміниться. Якщо йти шляхом правової держави, то це буде зобов’язання для всіх політичних сил, для всіх державних органів. У тому числі це зобов’язання перед прийдешніми поколіннями, тобто усвідомлення власної відповідальності. Це повинен розуміти й кожен український виборець, якого будуть намагатися втягнути, обіцяючи «копійку» за голос, у різні електоральні схеми.

«Нашою метою є сприяння вільному волевиявленню, а не пасивне споглядання за поточним станом справ, —  зазначила голова ГО «Краматорські бджілки» Ірина Сидоренко. – Не варто повторювати: «я нічого не вирішую», «все одно мій голос віддадуть кому треба»… Потрібно усвідомити, що будь-які вибори – це час подумати, що ми обираємо своє майбутнє».

Учасники зустрічі зазначили, що кандидати та їх прихильники можуть сперечатися щодо тих чи інших реформ, питань внутрішньої чи зовнішньої політки. Але єдине, де вони точно мають погоджуватися, – щодо необхідності чесних виборів. Їм  і всім українцям потрібні чесні вибори. Інакше програють усі.

Віра ІЛЬЇНА